«ЖИТИ ПО-НОВОМУ» ЗОВСІМ ССУЧИВСЯ…

Більше року тому єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства в країнах Євросоюзу Дімітріс Аврамопулос заявив, що “Україна здатна прийняти у себе близько 100 тисяч мігрантів і більше, так як має в своєму розпорядженні значну територію і, що важливо, родючу землю, де африканці можуть не тільки створювати свою інфраструктуру, але і займатися землеробством, щоб мати самозабезпеченість”.

Чиновники покивали. Клімкін ідею підтримав: “Україна повинна бути готова до прояву солідарності з європейськими країнами в допомозі біженцям”. Але цим справа і обмежилася на той момент. Тепер же до цієї проблеми вирішили повернутися знову.

Ініціатором виступив сам Порошенко.  Як випливає зі стенограми Воєнного кабінету Ради національної безпеки і оборони, засідання якого відбулося 27 вересня цього року, гарант Конституції вирішив  не ухилятися від зобов’язань з прийому мігрантів і доручив своїм колегам організувати процес прийому.

“Так, нам дорікали за недостатність зусиль, але давайте, шановні колеги, виправлятися”.”Необхідно всебічно підійти до вирішення даної проблеми: вивчити досвід Німеччини, Франції та Швеції, знайти кошти на виплату допомоги …”

         Польша, говорит Турчинов, 16 евро в зубы – и живи как хочешь. Грицак тоже влез – какие, Петя, 20 тысяч душ , если Европа сокращает квоты, та же Дания только 500 чел решила принять.

Розмір допомоги і кількість можливих переселенців Порошенко теж визначив: “По-перше, Олександру Валентиновичу, надалі прошу мене не перебивати. По-друге, 16 євро – це мізер, а ми хочемо, щоб країна була привабливою для мігрантів, тому 100 євро – мінімум. По-третє, думаю, ми в змозі до кінця наступного року прийняти 20 тисяч біженців”.

 

До речи, середній розмір пенсії в країні становить 65-70 доларів. http://una-unso.com/politika/pensijna-reforma-hutspa-nichogo-ne-zminylosya-pensiyi-yanukovycha-pensioneram-ne-povernuly.html

Але найбільш вражаючою з висунутих ідей є територія можливого розміщення біженців: “Щодо куди – не хвилюйтеся, найоптимальнішими районами для розселення біженців вважаю Закарпатську, Львівську, Тернопільську, Івано-Франківську та Чернівецьку області”.

Чим керувався президент при виборі Західної України в якості нового місця проживання для мігрантів – залишається секретом. Але нескладно здогадатися, як до цієї ініціативи, судячи із зустрінутого багнетами мовного закону, поставляться угорці, румуни і поляки, які проживають в цій частині країни. Сказати, що будуть не в захваті – нічого не сказати. Так навіщо провокувати? І де брати гроші на реалізацію даного проекту? Так, експерт консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні Дороте Мечковскі, в своєму виступі на круглому столі, присвяченому темі біженців, згадала, що уряд Німеччини на рівні міністерства закордонних справ фінансує програму, в результаті реалізації якої Україна повинна перетворитися в більш толерантне місце для біженців. Але який розмір допомоги, а також що це за програма – поки цілком неясно.

Сподіваюся, Петро Олексійович найближчим часом внесе конкретику і заспокоїть громадськість. Поки ж ця ідея більше схожа на плід хворої фантазії людини, яка живе в паралельній реальності, ніж на зважене рішення глави держави.

31.10.2017.

https://v-n-zb.livejournal.com/10215531.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social

http://politiko.ua/blogpost147660#.WfeuOcD1eiA.facebook

niger-diffa-9824

 

Поділитися