УКРАЇНЦІ МАЮТЬ ЗАТЯМИТИ, ЩО У ХХІ ст. головним чинником буде націоналізм…

Стосовно майбутніх виборів президента. Нині ситуація однозначно складається на користь пані Тимошенко. І чим далі, тим більше. Навіть “підрахуї” можуть не допомогти.

 

Тут, як на мене, вирішальне слово у обєктивних результатах виборів належатиме американцям. У них краще розуміють геополітичну і навіть геостратегічну значимість України в Європі і світі. В ЄС у наш час немає геополітичних шкіл. А ось у США – є. Схоже, що пан Трамп взяв на озброєння функціональну теорію Роберта Гартшорна.

 

За нею в ХХІ ст. головним чинником самого виживання держав і націй буде націоналізм.

 

Ще раз. На жаль, це доводиться пояснювати й повторювати.

У 1941 році українці справді намагалися співпрацювати з німцями і правильно робили. Це було логічно. Московію треба було спробувати знищити.

Є блюзнірством закидати українцям 1942-43 років те, що вони попередньо не ознайомилися з результатами Нюрнберзького процесу, який відбувся у 1945-му.

Українцям було важко розібратися в сутності нацизму, допоки нацисти не почали систематично знищувати наш національний провід.

Втім, світ не сварить нацистів за знищення українців, як не сварить за це і більшовиків.

Німцям закидають знищення євреїв за етнічною ознакою. Така практика справді була огидною.

Проте, в першій половині ХХ ст. було звичною справою вдаватися до масових знищень, особливо за етнічною ознакою. Українці зіткнулися з цим трохи раніше за євреїв. Нам теж ніхто не співчував, в тому числі євреї.

Тоді ще ніхто не знав, що не можна вбивати євреїв. Це стало звичною думкою лише від початку шістдесятих років.

Британці намагалися не пускати на свою підмандатну територію євреїв, які тікали від нацистського терору.

Американці завертали зворотньо до німців кораблі з єврейськими біженцями.

Московити видавали польських євреїв німцям у 1939-40 роках. Радянські підводники героічно знищили щонайменше два судна перевантажені єврейськими біженцями. Одразу після закінчення війни радянське керівництво стало на антисемітські позиції й репресувало єврейську еліту за етнічною ознакою.

Наші брати поляки дуже пізно здогадалися, що антисемітизм вже не в моді. За інерцією вони здійснювали єврейські погроми вже в радянській Польщі, хоча українців знищили більше.

Навіть євреї не одразу стали на тверді проєврейські позиції. Багато хто служив у вермахті, в тому числі, як старші офіцери.
Відіграла свою роль в холокості також і єврейська поліція в гетто, єврейське «самоврядування» в концтаборах тощо.

До чого все це?

До того, що часи були важкі не лише для виживання, але й для розуміння. Проте, навдивовиж багато українців зорієнтувалися правильно й боролися проти обох окупантів.

Що стосується тих, хто не зрозумів, то ті, хто воював за москву були вдесятеро дурнішими за тих, хто воював за німців.

02.11.2018.

Petro Maslyak

Дмитро Корчинський

AP_16271055822476-pic905-895x505-52434

 

 

Поділитися