ТРАМП ВІДДАЄ ПЕРЕВАГУ РУАНДІ НАД УКРАЇНОЮ. ЧОМУ???

Візит Петра Порошенка до Швейцарії на Всесвітній економічний форум в Давосі став провалом для українського президента  та української дипломатії. У Давосі  Порошенку не вдалося добитися жодних позитивних результатів для України:

  • Зустріч президента з директором МВФ Крістін Лагард закінчилася нічим – домовленостей щодо надання чергового траншу, який Україна мала отримати ще у грудні минулого року, так і не вдалося досягнути.
  • Так само ні про що конкретно Порошенко не домовився з президентами Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Під час візиту в Давос українському президенту варто було сконцентруватися на зустрічах з інвесторами, а не кредиторами.

Але Головний провал українського президента на Всесвітньому економічному форумі – це скасування зустрічі з Дональдом Трампом.

 НАТОМІСТЬ Трамп, маючи вільних півгодини, ви б особисто з ким зустрівся  із президентом  Руанди а не  України…

Другий день поспіль пишуть  про зустріч Трампа з Кагаме, а не Порошенко – мовляв, зустрівся з африканським лідером, проігнорувавши європейського.

Руанда – країна в Африці з найбільш динамічним розвитком. Її прийнято називати африканським Сінгапуром, а президента Поля Кагаме часто порівнюють з Лі Кван Ю – авторитарний диктатор, здійснює ефективні економічні реформи. Стрімке зростання економічних показників, суцільна комп’ютеризація (перехід на стандарт 4G відбувся ще в 2013 році), 62 місце в загальному світових рейтингах, 37 місце за простотою ведення бізнесу, 12 місце за простотою реєстрації власності і 2 місце (після Нової Зеландії) по простотою оформлення кредитів роблять країну привабливою для інвесторів. За рівнем свободи від корупції – 34 місце в світі. 2/3 депутатів парламенту – жінки. Кагаме в 2011 році прийняв програму «Бачення 2020», яка передбачає перехід від натуральної економіки до розвитку сфери послуг і 100-відсоткової урбанізації населення (на момент прийняття програми 80% населення жили в селах). Зараз Руанда в своїх зовнішньополітичних пріоритетах коливається між США і Китаєм.

А тепер скажіть чесно: на місці Трампа, маючи обмеження в часі і вільних півгодини, ви б особисто з ким зустрілися – з диктатором Руанди або диктатором України?

Підбиваючи підсумки візиту президента України на Всесвітній економічний форум, нажаль, приходиться констатувати, що Порошенко стає ізгоєм для цивілізованого світу, таким собі Януковичем, з яким на четвертому році його президентства, особливо після відмови підписувати Угоду про асоціацію з ЄС ніхто ні про що не хотів домовлятися.

https://elise.com.ua/2018/01/27/na-meste-trampa-imeya-svobodnyh-polchasa-vy-by-lichno-s-kem-vstretilis-s-diktatorom-ruandy-ili-diktatorom-ukrainy-politolog/

https://informator.news/poroshenko-staje-izhojem-dlya-tsyvilizovanoho-svitu-ekspert/

28.01.2018.

6eee8d63937e

Поділитися