• Home »
  • Зовнішня політика »
  • The Post’s Lally Weymouth: Даля Грібаускайте: РІЗНИЦІ МІЖ ПУТІНСЬКОЮ РФ та «ІСЛАМСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ» НЕ ІСНУЄ

The Post’s Lally Weymouth: Даля Грібаускайте: РІЗНИЦІ МІЖ ПУТІНСЬКОЮ РФ та «ІСЛАМСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ» НЕ ІСНУЄ

Ситуація в Україні погіршується. Російські війська все ще на території України. Це означає, що Європа і світ дозволяють Росії не тільки залякувати своїх сусідів, але і застосовувати військові сили проти них. Це міжнародний тероризм, це те, що ми бачимо в Іраку і Сирії.

В Україні відбувається справжня війна. ЄС і більшість світових лідерів намагаються говорити про це, не як про війну, а як про якусь підтримку терористичних груп. Ми бачили випадок з Кримом. З самого початку там були якісь «зелені чоловічки», але незабаром виявилося, що це російська армія. Тепер те ж саме відбувається в східній Україні. І я впевнена, що це не остання територія, на якій Путін має намір продемонструвати свою силу.

 9d58dde-1Якщо санкції щодо Росії будуть м’якими або вони не будуть повністю застосовані, я впевнена, що він буде намагатися поєднати Східну Україну та Південну Україну з Кримом. Він заявив, що якби він захотів, то його солдати за два дні зайняли Варшаву, країни Балтії і Бухарест. Це відкрита загроза щодо сусідів.

Він буде йти куди завгодно. Проблема в тому, що путінська Росія готова до війни і бажає воювати. А ось Європа і Захід не готові до війни. Зараз ні в Європі, ні в світі немає такого лідера, який би міг зупинити Путина. А ми лише дивуємося, як так вийшло, що РФ захоплює все нові території, країни. Зволікання в рішучих діях, щоб зупинити агресора на цьому шляху, обернеться набагато більш дорогою ціною для всіх, якщо взагалі не буде занадто пізно.

          Якщо його ніхто не зупинить в Україні, він, безумовно, піде далі, якщо він не побачить реальних дій європейських та світових лідерів. Якщо він не побачить, що вони не просто говорять. Ми повинні його зупинити в Україні. Ось чому я кажу,  що лідерство Європи зараз знаходиться в руках Путіна, а не Заходу. Сьогодні Захід не має лідера, який в змозі зупинити Путіна. В той час як загроза Путіна тепер не менша, ніж «Ісламської держави» в Іраку і Сирії. Росія тероризує своїх сусідів за допомогою саме терористичних методів, як і «Ісламська держава». Путін створює загрозу  всьому світу  не меньшу ніж вона, якщо не більшу. Взяти хоча б  так звані мирні переговори в Мінську, які відбулися після ультиматуму Путіна. У них Захід і ЄС піддалися на його умови, що на практиці означає розчленування України. Рано чи пізно ми все одно назвемо Путіна терористом і злочинцем. Бо ситуація, що склалася нагадує мені ситуацію напередодні Другої світової війни. Ми з відкритими очима дозволяємо ділити Україну. Наші санкції слабкі  і їх недостатньо. Може бути, якщо він піде далі, санкції будуть посилені.

Сьогодні ж європейці та інші країни зажадали, щоб президент України Петро Порошенко погодився з усіма умовами, навіть з тими, які для нього не були прийнятними – тому що Україна стала розділеною державою. І це зроблено з благословення європейських та інших лідерів, тому що вони зовсім не допомогли Україні.  Всі сусіди Росії в даний час під загрозою. Він розкидає загрози і твердить, що ці сусідські країни не є справжніми державами.

У такій ситуації  ми можемо уникнути війни тільки якщо обидві сторони налаштовані на війну. Якщо ж Росія сповнена рішучості йти на війну, а Захід буде намагатися всіляко уникнути військового конфлікту, тоді Росія буде йти так далеко, як ми їй дозволимо.

Умови перемир’я в Україні були запропоновані Росією. Захід не підтримує Україну військовими засобами. Росії дозволено робити в Україні все, що їй завгодно. Це ганьба, що в двадцять першому столітті західні лідери дозволяють агресору діяти в незалежній державі, як йому заманеться. В той час як війну в Східній Україні можна швидко зупинити. Це може зробити Захід, який повинен продемонструвати Путіну, що так само готовий боротися за свої цінності – свободу і демократію  як і Україна.

Ми були окуповані Росією протягом п’ятдесяти років, і ми знаємо, як слід боротися з нашим сусідом. Я здивована тим, що зіткнутися з Росією бояться навіть ті країни, які ніколи не відчували російську агресію. Тому останнім часом найбільш голосно говорять про загрозу з боку Росії ті держави, які мають спільний кордон з нею, особливо Литва і Польща. Вони публічно заявляють та соромлять західних лідерів за їх безвідповідальність щодо захисту свободи, демократії і незалежності.

29/04/2016

За матеріалами інтерв’ю американському виданню The Post’s Lally Weymouth

t1596shilJChf

Владислав  Потоцкий

Генадій Бойценюк

 

Поділитися