ТАК ОТ ЧОМУ ТАК ТЕРМІНОВО ЗНЯЛИ НАЛИВАЙЧЕНКА ТА ПРИЗНАЧИЛИ НА ЙОГО МІСЦЕ пана ГРИЦАКА:

oРанком 18.06.2015  командир батальйону «ТОРНАДО»  намагався передати документи про факту контрабанди з окупованих територій звільненому сьогодні голові СБУ Валентину Наливайченку. Грицак є відповідальним за АТО. Тобто, вся контрабанда через блокпости, вся відкрита торгівля пропусками в зону АТО, склади з вугіллям з території ДНР в Україні – все це його зона відповідальності. (Егор Фірсов народний депутат України з блоку Петра Порошенка )

Замість цього замкомбата “Торнадо” Цукур: Командир в реанімації, його забили майже до смерті. Заступник командира батальйону “Торнадо” Микола Цукур заявив, що мав намір передати документи про факти контрабанди з окупованих територій звільненому сьогодні голові СБУ Валентину Наливайченку.

Замкомбата “Торнадо” Микола Цукур пов’язує наказ глави МВС Арсена Авакова про розформування батальйону і кримінальні справи проти бійців підрозділу, відкриті прокуратурою, з тим, що “Торнадо” займався ефективною боротьбою з контрабандою. Про це Цукур заявив у коментарі виданню “ГОРДОН”.    “Наказ міністра про наш розформування вийшов тому, що ми 16 червня затримали поїзд, який йшов з Алчевська в бік Дніпропетровська. У 20 вагонах тільки чавуну було більш ніж на 17 мільйонів гривень. Також у цьому складі їхав один критий вагон, в якому, за документам, повинна була знаходитися воєнізована охорона “- заявив Цукур.

“Охорону ми там не знайшли, але там було дев’ять тротилових шашок. Ми викликали прикордонників, які приїхали, сфотографували і поїхали. СБУ приїхала тільки вранці. Теж пофотографировали і поїхали. Всю ніч нашому комбату Руслану Онищенко надходили погрози і накази, але він усіх послав . далеко і надовго Вранці його викрали, а потім ми з’ясували, що він заарештований », – розповів заметітель комбата. Цукур зазначив, що Онищенко перебував на лікуванні після поранення. Разом з ним затримали ще ряд бійців, двох згодом відпустили з побоями.

“При тому, що він проходив курс лікування після контузії і йому було зроблено декілька операцій. І за нашою інформацією, він зараз знаходиться в реанімації. Його забили майже до смерті. Точно так само ввечері взяли дев’ять осіб. А на ранок заарештованих було вже дванадцять . Зараз двох відпустили Ці двоє побиті, у них забрали особисті речі Їх таємно вивозили до Харкова, а потім з Харкова одного доставили до Сєвєродонецька, а один добрався до Дніпропетровська “- заявив замкомбата …За словами Цукуров, звинувачення в тому, що батальйон забарикадувався, безпідставні, тому що на військовій базі “Торнадо” завжди був строгий охоронний режим.

“Кажуть, що ми забарикадувалися і все замінували. Але тут військова база, і у нас тут цілодобовий озброєний патруль, щоб не було нападів і спроб відібрати у нас зброю. Це не бібліотека, куди кожен може прийти, взяти книгу і піти. Такий порядок був з моменту нашого створення “- зазначив Цукур. За словами заступника командира батальйону, “Торнадо” заважає Генпрокуратурі прикривати контрабандистів з окупованих бойовиками територій.

“Я вчора зустрічався з головним військовим прокурором Валерієм Матіос Він попросив спокійно провести обшук та вилучити деякі документи Але деякі документи. – Це якраз папери на той потяг, який ми заарештували І ще документи на інших складів 40-50.  Оригінали цих документів зараз на базі, і я їх не віддам. Я планував віддати все це Валентину Наливайченко, який перший заявив, що контрабанду “кришує” ГПУ. А тепер я взагалі не знаю, кому їх передавати. Всі кримінальні справи по нас ГПУ завела після того, як ми розкривали факти контрабанди “- зазначив Цукур.

“Чув заяви про те, що по нас вже збираються стріляти. Але чого для? Ми всі на базі зі зброєю і нікуди не переміщаємося. На яких підставах по нас відкривати вогонь? Те, що ми не загинули на передовій, не означає, що ми погані “- додав замкомбата.

18 червня глава МВС Арсен Аваков підписав указ про розформування батальйону “Торнадо” (колишній батальйон “Шахтарськ”). За його словами, затриманий напередодні командир Руслан Онищенко і сім бійців роти звинувачуються в незаконному позбавленні волі, змісті, викраденні та катуванні місцевих жителів.

Разом з тим, в самому “Торнадо” критику на свою адресу пов’язують з оприлюдненням бійцями роти фактів корупції та контрабанди в зоні проведення антитерористичної операції, до яких може бути причетне вище міліцейське керівництво Луганської області.

18.06.2015

to

Поділитися