Cвітовою економікою управляє “суперкорпорація”

Фахівці університету Цюріха провели математичний аналіз зв’язків 43 тисяч транснаціональних корпорацій і зробили висновок: світом править одна гігантська “суперкорпорація”.  Щоб змоделювати образ глобальної корпоративної системи, експерти обробили масив даних, що відображають відносини власності між найбільшими транснаціональними корпораціями, пише New Scientist.

 “Реальність настільки складна, що ми повинні були відійти від догм, будь то теорії змови чи теорії вільного ринку, – пояснив автор дослідження, теоретик комплексних систем Джеймс Глаттфельдер. – Наш аналіз заснований на реальних даних”.

 Попередні дослідження показали, що порівняно невелика група компаній і банків володіє левовою часткою світового “економічного пирога” від якого всім іншим залишаються лише крихти.  Відсортувавши 37 млн ​​компаній та інвесторів по всьому світу, представлених у базі даних Orbis С від 2007 року, команда вчених з Цюріха відібрала 43060 компаній, що належать транснаціональним корпораціям, і виявила їх загальні активи. Була збудована модель розподілу економічного впливу ТНК шляхом контролю одних компаній над іншими: володіння фондами, участь у прибутку і т.п.

 Вчені виявили ядро ​​з 1318 компаній, зв’язки яких з іншими складно назвати інакше як дуже тісними.  І хоча офіційні доходи цих корпорацій ледь перевищують 20% від загальносвітової операційної виручки, через свої фірми-сателіти вони фактично володіють більшістю світових компаній, що працюють в секторі “реальної” економіки. Таким чином, у цих корпоративних монстрів зосереджені близько 60% загальносвітових доходів.

 Продовживши розплутувати павутину власності, команда встановила, що більшість фінансових ланцюжків йдуть у напрямку “суперанклава” з 147 компаній. Їх активи перетинаються, будучи спільну власність, що забезпечує цьому фінансовому конгломерату контроль за 40% глобального корпоративного багатства.

 Більшість з цих “суперкорпорацій” є фінансовими інститутами. В топ-10 увійшли:

  1. Barclays Plc, 2. група компаній Inc, 3. ФМР, 4. АХА, 5. JP Morgan Chase & Co,
  2. 6. General Group PLC, 7. Авангард Group Inc, 8. UBS AG, 9. Merrill Lynch & Co Inc

http://www.newsru.com/finance/20oct2011/global_capitalism.html

  01/08/2015ubs-ag-logo

завантаження

Поділитися