Україні потрібно відновити ядерний статус

Програмна пропозиція від УНА-УНСО

Рішення відновити ядерний статус України може розглядатися як адекватне в умовах  агресії  проти України ядерної держави, підписанта Будапештського меморандуму, та невиконання  іншими гарантами  своїх забов’язань перед Україною.

Відновлення ядерного статусу України може розглядатися і як контрпропозиція на заклики українського бізнесмена Віктора Пінчука до проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, відмови від де окупації  Криму та перспектив вступу в ЄС і НАТО.

Таку думку, зокрема, висловив й  політолог, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.  “Після вкидання в український інформаційний простір теми відмови від Європейського союзу і НАТО, визнання” виборів “на окупованих територіях і так далі контрпропозицію по відновленню ядерного статусу України вже не виглядає таким аварійним, як раніше”, – зазначив він.

Зрозуміло,  що вихід України з договору про нерозповсюдження ядерної зброї викличе конфлікти з міжнародними партнерами. Але  система Будапештського меморандуму, після порушення територіальної цілісності України одним із них, виявилася повністю зруйнована його підписантами.

“Коли існував Будапештський меморандум, будь-які розмови про відновлення ядерного статусу сприймалися як абсолютно авантюристичний проект. Де-юре Україна залишається частиною цих домовленостей. Але де-факто система Будапештського меморандуму зруйнована, тому тема відновлення ядерного статусу України вже не табу. Сталося порушення нашої територіальної цілісності. Це дає Україні право підняти питання: а як саме нам тепер захистити свою територіальну цілісність і суверенітет “?

Вступ до НАТО можна було б розглядати як альтернативу відновлення ядерного статусу. “В інформаційний простір вкидаються ідеї, ніби Україна взагалі має відмовитися навіть від спроб увійти в НАТО, а замість цього проголосити свою позаблоковість “- зазначив політолог.

Однак позаблоковий статус ніяк не гарантує Україні безпеку. Тому Україні треба розглядати всі можливості забезпечення своєї безпеки:  або приєднання до НАТО, або відновлення ядерного статусу.

09.01.2017

383506123

Поділитися