ПІВРОКУ ДО КРАХУ РОСІЇ, або чому Порошенко наважився атакувати на Донбасі

“Ось тепер точно все! Нам залишилося всього півроку, до катастрофи! “ – волають  російскі эксперти

США починают підготовку до радикально жорсткостих санкцій проти Росії. Законопроект про нові антиросійські заходи, прийнятий Сенатом у вівторок у відповідь на “порушення суверенітету України”, “кібератаки” та “агресію в Сирії”, містить заяву про розробку заборони на інвестиції в російські державні облігації.

 Через 180 днів після того, як документ вступить в силу, Міністерство фінансів США має надати конгресу доповідь про наслідки “розширення санкцій на суверенний борг РФ та їхні інструменти”, говориться в тексті документа, який опубліковано в єдиній базі конгресу. Про це повідомляє російське видання “Finanz.ru”.

Протягом півтора року нерезиденти придбали облігації федерального кредиту на 734 млрд. Рублів, забезпечивши 84% суми, яку Міністерство привласнило на ринку для покриття дефіциту бюджету. “Новий закон поки не вводит прямої заборони на таку практику, але це рішення не за горами, і хто не встиг продати, той сам винен.

Де-факто американці та “залежні” дали півроку на вихід з російських ОФЗ і євробондов” , – говорить управляючий директор “Арбат Капітал” Алексей Голубович.  По суті це підвішення “домоклова меча”, попереджає аналітик Credit Suisse Александр Коляндр.

На руках у іноземців борги уряду РФ на 1,8 трлн рублей, або 30,1% ринку. При цьому в середнє- та довгострокових випусках, які торгуються на фондовій біржі, нерезиденти володіють до 70% усіх паперів, говорить директор з роботи з борговими інструментами УК “Альфа-капітан” Євген Кочемазов.

Ці колосальні вкладення стали тією силою, що дозволила рублю зміцнюватися в відриві від нафти, пояснює Голубович: наприклад, у листопаді 2016 року за такої ціни “чорного золота”, як і зараз, доллар коштував  на 10 рублей дорожче. “Теперь же исход иностранцев из облигаций станет причиной падения рубля”, – каже він : «…при нефти по 50 справедливой курс поднимется до 70-73 рублей за доллар, а при текущих ценах будет ближе к 80. Ситуация усугубляет то, что продажи рублей могут начаться в период плохой сезонности».

“Якщо весь спекулятивний капітал розгорнеться, то ми будемо спостерігати ті ж події, які відбулися в листопаді-грудні 2014 року”, –  каже керівник відділу брокерських операцій РосЕвроБанка Євген Волков.

Цей жахливий сценарій повторюється не перший раз: російський валютний ринок накачують гарячим спекулятивним капіталом, надувають  пузир, який лопається, і спекулянти їдуть назад, купуючи долари – так проходила вибухова девальвація в 1998, 2008 і 2014 роках, розповідає начальник відділу міжнародних ринків капіталу Інституту світової Економіки та міжнародних відносин РАН Яков Миркін.

Під ударом буде і російський бюджет, вказує головний економіст ING по Росії та СНД Дмитро Полевой: «за обсягом вичерпання резервних фондів, дефіцит планується закрити за рахунок залучення боргу на трильйон рублів на рік – рекордну в історії країни суму».

Дмитро Полевой «Пока, по данным ЦБ, иностранцы были главным кредитором российского правительства: они обеспечили 90% займов в прошлом году и 78% за январь-апрель текущего.»

Центробанк у цій ситуації випромінює впевненість. Російські банки “із задоволенням викуплять” облігації у іноземців, якщо введуть санкції, заявила в п’ятницю глава регулятора Ельвіра Набиуллина. “Ельвіра Сахипзадовна наче не розуміє, що надрукувати рубля для купівлі ОФЗ можна скільки завгодно, – сказав в розмові з фінансовими активами управляючого активами на російському ринку, – Питання в тому, де взяти 30 млрд доларів, щоб розплатитися з клієнтами-трейдерами, при тому що прибуток поточного рахунку (чистий приток у валюту країни – ред.) 25 млрд. дол.. у цьому році і менше 10 млрд у наступному “.

22.06.2017

https://www.dialog.ua/news/122071_1497736610

a9f8fea747fbd13c5cef81a647a46797

 

Поділитися