Перемогти у війні з РФ ми можемо тільки шляхом її розвалу…

Найперше слід розуміти: питання не в Путіні. Росія завжди була, є і буде ворогом. Завжди. Біла, червона, коричнева чи зелена. Навального чи Алли Пугачової. Імперія завжди буде ворогом колись поневоленої держави.

Тому тут або Росія впаде, або Україна стане її колонією. Причому в другому випадку нам можуть залишити показові ознаки державності. Путін же не каже здатися. Путін каже: «рускій мір», федералізація і нейтральний статус. Так він контролюватиме весь простір.

Ця війна природна. Ключовий радник Трампа передбачив цю війну ще в 1994 році. Він писав, що Україна та Росія, колишні колонія та імперія, на такому великому просторі рано чи пізно будуть воювати. Американский політолог Джордж Фрідман передбачив час початку війни – березень 2014 року. Американці передбачили навіть форму війни – захист рускоговорящих. Штати знали про це і не зробили нічого, щоб цьому завадити.

Хибно думати, що в міжнародній політиці хтось займається гуманізмом і допомагає комусь за «дякую». Міжнародна політика – це джунглі. Це жорстка міжвидова боротьба держав, де попри риторику і усмішки дипломатів кожна держава жорстко захищає свої національні інтереси і ставить свій національний егоїзм на перше місце. Тому перше правило світової геополітики – бути сильним і ослаблювати свого конкурента. Зі слабкою політикою не рахується ніхто. Чим слабша країна – тим менше шансів у неї є.

 Прочитайте останнє послання президента Обами. Він каже, що дехто наївно сприймає підтримку США деяких країн як безкорисливу допомогу. Насправді ж, каже екс-президент, Штати ніколи не вирішують чужих проблем. Штати захищають власні інтереси, створюючи проблеми своїм ворогам.

Зараз ми живемо в час постправди, у якому руйнується модерн. Представники постмодерну заперечують існування національної держави, традиційної сім’ї, окремішності мови і віри. Вони нав’язують ідею панування якоїсь наддержавної структури (типу ЄС), яка розмиватиме кордони і творитиме з окремих націй місиво.

Тому замість займатися пустопорожньою балаканиною – Президентові варто готувати стратегію розвитку України і вирішувати назрілі проблеми. Насамперед – із сусідами, які атакують нас з усіх боків.

Сьогодні Україні треба напрацьовувати стратегію і вигравати війну. Влада починає на словах бавитися в націоналізм, каже «Слава Україні!» і нічого не робить. В той же час в іншому кінці країни мер Львова заявляє, що український П’ємонт «гаваріт па русскі». Не так війна виграється. Путін піде «захищати» останнього руского, де б він не був. Це його безпекова концепція, це закон. Перемогти у війні з РФ ми можемо тільки шляхом її розвалу.

29.09.2018.

Ю. Сиротюк.

27e992f7d9ba7c275f6f47071f84ae3e

 

Поділитися