Норвезька економіст: МВФ і Євросоюз дурять Україну

Норвезька економіст Ерік Райнерт вважає, що вимоги Європейського союзу фактично призводять до деіндустріалізації України, що штовхає її під вплив Кремля. Про це Ерік Райнерт сказав в ході Київського міжнародного економічного форуму.

“Питання в тому, чому Європейський союз впроваджує план Моргентау, а не План Маршалла для України? Це велике питання, – запитує Райнерт. – Тому що вони не розуміють, що відбувається? Тому що вони настільки зайняті своїми внутрішніми проблемами, щоб утримати європейців разом? Я вважаю, що це питання потрібно піднімати перед Європейським союзом “. http://una-unso.com/novyny/norvegyya-doktryna-sotsyalnogo-blagopoluchyya-bez-evreev.html

За словами економіста, найдієвішим способом боротьби проти агресії Росії, є економічний розвиток України.

“Якщо ви хочете зупинити агресію Росії, кращий спосіб це зробити – зробити Україну багатою. Пенсії в Росії вище, ніж пенсії в Україні. І це, власне-економічний аргумент для українців, що вони повинні перейти на бік Росії. Це не правильно. Це жахливо. Це повна протилежність тому, чого хотів досягти план Маршалла “, – говорить Райнерт.

Економіст вважає, що керівництво країни має жорсткіше говорити в Євросоюзі про економічні проблеми країни.

“Хтось повинен це пояснити Європейського союзу на високому рівні: подивіться, що ви робите. Ви штовхаєте Україну в руки росіян. Я не буду заглиблюватися в політику. Але це економіка “, – говорить Райнерт.

План Моргентау – програма міністра фінансів США Генрі Моргентау, запропонована у вересні 1944 року. Відповідно до неї США збиралися перетворити Німеччину в аграрну країну з сировинною моделлю економіки, щоб запобігти її розвиток і потенційну загрозу нової світової війни.

План Маршалла став альтернативою плану Моргентау і полягав в наданні Німеччині кредитів і безповоротної допомоги для придбання засобів виробництва і розвитку промисловості.

Ерік Райнерт відомий своєю книгою “Як багаті країни стали багатими, і чому бідні країни залишаються бідними”, в якій економіст рекомендує країнам, що розвиваються застосовувати протекціонізм і захист власної обробної промисловості.

https://operkor.wordpress.com/2017/10/06/норвежский-экономист-мвф-и-евросоюз/

22.10.2017

erk-raynert-dendustralzatsya-zagroju-ukran-emgratsyu-20-naselennya_0b943bcec3d134dd3142c6f583c3b924_thumbnail

Поділитися