• Home »
  • Політика »
  • Мішель Терещенко: «Думаю про податок для олігархів – 80 %»

Мішель Терещенко: «Думаю про податок для олігархів – 80 %»

Мішель Терещенко мер Глухова і нащадок відомої родини українських меценатів балотуватиметься в президенти України. В ексклюзивному інтерв’ю «Крапка» він розповів про те, чому прийняв таке рішення.

Як вже писала «КРАПКА» на цьому тижні Мішель Терещенко зібрав прес-конференцію і повідомив журналістам про свої політичні амбіції. На його адресу тут же посипалися звинувачення: пріміром, він грає роль технічного кандидата, і нібито повинен забрати голоси у Анатолія Гриценка.

Сам Мішель Терещенко всі випади на свою адресу спростовує. Під час зустрічі з нашим кореспондентом він заявив, що незалежний від політиків. Виборчу компанію сподівається провести за рахунок коштів небайдужих громадян. Правда збір коштів ще не оголосив, а також не сформував команду і не закінчив роботу над програмою.

 Кажуть, що ви технічний кандидат.

– Так, я це чув. Проте незрозуміло, технічний кандидат у кого: у Порошенка, Тимошенко чи Гриценка? Це брехня, креатив політтехнологів. Насправді я прийняв рішення сам, бо вважаю, що Україна в небезпеці й патріотам треба об’єднатись. Але навколо кого? Патріот не може бути корупціонером.

Нам треба зламати цю систему, цю гідру. Після Майдану нічого не змінилося. Корупційна система ще працює, і вона анітрохи не ослабла – лише поміняли людей. Ми втратили чотири роки. На фронті, на Майдані загинуло 11 тис. українців, а ми не почали боротися з корупцією. Якщо ця ситуація триватиме, ми житимемо в банановій республіці.

Раз на п’ять років ми можемо робити зміни мирним шляхом. Через шість місяців вибори президента, а  я не бачу нормального кандидата. Для мене що Порошенко, що Тимошенко, що Ляшко, що Бойко, що ще хтось – результат один: катастрофа. Регіонали готові до реваншу. Я знаю це по Глухову: тут вони дуже активні. Президент нічого не робить. Він продав нашу Сумщину, Глухів проросійським силам. За інформацією СБУ, 87 % капіталу на Сумщині – це інвестиції російських або проросійських бізнесменів. БПП на Сумщині – франшиза, яку купив місцевий нардеп Андрій Деркач. Губернатор захищає інтереси місцевих політиків. Побудовано піраміду, вертикаль, яка працює тільки для корупції та проросійських сил.

Я боюся, якщо і далі не буде довіри до влади, люди емігруватимуть. Уже понад 7 млн мігрантів працюють у ЄС. Ми не знаємо, скільки їх у РФ. Скоріше за все, 2 млн. Виходить, що 8–9 млн вирішили будувати нове життя за кордоном. Це катастрофа, другий Голодомор. Якщо так триватиме й далі, ми втратимо Україну.

Я довго чекав на нове обличчя – людину без радянського менталітету, – але я його не бачу. Втім сподіваюся, що навколо моєї кандидатури об’єднаються люди, які хочуть змін. Їх в Україні більшість.

 Чи боротиметься нащадок олігархів із сучасними олігархами?

– Ми лише готуємо передвиборчу програму. Одним із пунктів може бути специфічний «податок Терещенка». Олігархи платитимуть 80 % прибутку.

– А ви як бізнесмен погодилися б із таким податком?

– Якщо я знатиму, що мій податок використовують як треба, що він дає можливість будувати лікарні, дороги, то так. Є приклад моїх предків, які вирішили, що 80 % прибутку своїх цукрових заводів віддаватимуть благодійним фундаціям. Вони побудували Політехнічний інститут і шість церков у Києві, у тому числі Володимирський собор. Вони дали гроші на будівництво чотирьох лікарень, в одній із яких зараз розташований Охматдит. Зводили гімназії, пам’ять про які – жовтий корпус КНУ ім. Тараса Шевченка. Художній музей на Грушевського та Музична академія теж створені за їхні кошти.

Треба, щоб люди знали, що їхні гроші використовуватимуть так, і бачили зміни. Було б наївно думати, що заможні люди зрадіють, але вони зрозуміють, що все ж таки треба платити податки. Можливо, тоді «олігарх» не звучатиме так погано.

 Ви згадали радянський менталітет. Його теж треба ламати?

– Усі головні кандидати отримали радянську освіту, і в них радянський менталітет. Я вважаю, що будь-який з них, перемігші на виборах, через два-три місяці стане східним деспотом. Подивіться на будівлю на Банковій, дорогі машини, Національну гвардію, що налічує тисячі людей, які захищають президента. Я не розумію, чому Україна – найбідніша держава Європи, а її лідер – найбагатший президент у Європі.

08.10.2018.

https://krapka.club/ua/mishel-tereshhenko-dumayu-o-naloge-dlya-oligarhov-v-razmere-80/#.W7s1rjx1OUn

152484D3-FD8C-4B9E-9685-BC4EC4540987_w1023_r1_s

Поділитися