КОМУ ВИГІДНО ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ?

Ніхто, окрім ринку, не може встановлювати ціни. Ні уряд, ні жодна міжнародна організація. Конкуренція встановлює ціни на перетину попиту і пропозиції. Для цього слід знищити монополії як клас (окрім природних монополій). Цього не хоче робити влада (ні нинішня, ні попередні).Україна повинна продавати газ внутрішнім споживачам по цінах внутрішнього , а не світового ринку. Покажіть мені того «мислителя», якому прийшла в голову думка, що газ можна продавати по цінах світового ринку в зубожілій країні , яка не є членом ЕС і знаходиться в стані війни? Є світові ціни на газ і є внутрішні ціни у країнах, що видобувають газ. До таких країн належить Україна. Внутрішні ціни – це її прерогатива.
Формула ціни – собівартість плюс рентабельність. Під тиском МВФ влада підняла рентабельність газу для наших монополістів до небес, заганяючи більше половини населення країни в статус субсидіантів, а бюджет в дефіцит. Виходячи із собівартості видобутку газу і норми рентабельності внутрішні ціни на газ в Україні повинні бути нижчими в 2-2,5 рази. Добутий газ належить олігархам, держава платить субсидії не населенню, а монополістам. Чому не внесені зміни в антимонопольне законодавство?
Де Верховна Рада? Субсидіантів не повинно бути взагалі або 5-7% , максимум 10%. Проблема субсидій – це проблема доходів і цін. При низьких доходах високі ціни – це злочин.
Проблема субсидій створена штучно. Перш за все порушено основоположну норму Конституції: « Надра є власністю українського народу ». Насправді ми маємо приватну монополію на видобуток і постачання газу. Потрібні публічні аукціони на користування надрами. Проблема в тому, чи можливі в нас публічні аукціони? Складається враження, що імітація стала суттю реформ. Поки що Постановою Кабінету Міністрів дозволяється отримання спеціальних дозволів без аукціонів. Чому?
Суттєва деталь: «Укргазовидобування» не виконує програму доведення добування газу до 20 млрд.куб.м.(зараз 15,2 млрд.). Свердловини не бурять, треба 3 млрд. дол. Де кошти фонду розвитку? Більше того, «Нафтогаз» має намір знищити «надмірні» газові сховища. Це означає, що в нього нема наміру нарощувати газовидобування. Коболєв, на кого працюєте? По суті, Україна є практично газово незалежною від Росії. Якби цього хотіла влада.

Володимир Черняк

27.10.2018.

orig-1-1481165914-699x425

Поділитися