• Home »
  • Політика »
  • КАХА БЕНДУКІДЗЕ ПРО МАЙДАН, ЯЦЕНЮКА, УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ та УКРАЇНУ

КАХА БЕНДУКІДЗЕ ПРО МАЙДАН, ЯЦЕНЮКА, УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ та УКРАЇНУ

      Каха Бендукідзе та працівники західних посольств ніколи не помічали  бажання в уряді України до проведення реформ. Каха при свідках прямо казав, що Яценюк це катастрофа для України та імітація реформ, жонглювання цифрами.

 «Що ще Росія, російська влада повинні зробити з Україною, щоб тут нарешті зрозуміли, що це недружня країна? Київ захопити? Палити прапори українські прямо в центрі міста і кричати “Геть хохлів!”? Невже недостатньо того, що вже зроблено для розуміння цієї простої істини?!»

«Зараз дискусія на тему про те, чи збереже Україна територіальну цілісність, безглузда, тому що вона не зберігла свою цілісність, це вже очевидно всім! Наприклад, Криму вже немає. А ви питаєте про дефолт! Дефолт – взяв борг, не віддав. У другій половині минулого століття це сталося зі 120 державами. Але щоб держава так втрачало територію…

В кінці 20 століття Радянський Союз розпався, Югославія розпалася, трапилося ще Косово – це поодинокі випадки.

Що ж стосується економіки, то в цілому в Україні ми спостерігаємо набір таких поганих речей, які “не зовсім сумісні з життям” пацієнта, висловлюючись мовою лікарів.

Величезний бюджетний дефіцит, величезна частка ВВП перерозподіляється державою між державними установами, наче це Німеччина. Але в Німеччині до цього прийшли через будівництво інститутів, які здебільшого ефективні, а в Україні всі ці інститути неефективні. 

Умовно кажучи, якщо в Німеччині йдуть гроші на утримання Бундесверу, то Бундесвер існує. А тут в Україні, якщо йдуть гроші на утримання армії, а армії немає, це означає, що просто уряд бере гроші у народу і їх спалює. Хоча якби спалювало, було б краще. Бо він їх навіть не краде, а просто їх використовує на якісь незрозумілі цілі. Створює якісь угруповання людей, у яких є зброя, але вони не воюють. Або платять гроші величезної поліції, якої насправді не існує або вона тікає з поля бою. І плюс ще корупція, і неправильне використання грошей, і територіальна проблема, і сусід агресивний поруч, і газ …

У нас в головах ще післявоєнний устрій світу з непорушністю кордонів і ми будемо існувати вічно. Але, по-перше, реальність зараз змінилася, а по-друге, чи буде Україна в таких межах, вже питання так не стоїть.

Якщо така величезна неефективність, хто буде гарантом збереження України як країни? Якщо не припинити злодійство, якщо не припинити цей безглуздий популізм, якщо проблема газу ніколи не зважиться, ну з чого країна збережеться?  Але поки повне відчуття безнадії …

Майдан … як процес пробудження українського народу та його бажання стати господарем власної долі – цей процес почався, але він не скінчився. Революція триває в цьому сенсі, і я думаю, що не скоро закінчиться. І цю неефективність може вимести тільки революція.»

«Я погано ознайомлений із політичними віяннями в Україні, але доки до влади не прийдуть радикали, я навіть сказав би, радикальні націоналісти, нічого не зміниться. Причому радикали прийдуть не тому, що вони дуже хочуть бути при владі, а тому що розуміють: ніхто інший не спроможний виконати цю чорну роботу, вони працюватимуть в ім’я України — вибачте за пишномовність. Це дасть змогу країні звестися на ноги. Без цього я не очікую серйозних покращень. Вважаю, на це потенційно здатні тільки радикальні націоналісти. І не лише в Україні, взагалі в світі на такі речі здатні ті люди, котрим болить національна ідея».

 2015

da5489e4

Поділитися