ІРИНА ФАРІОН: РОСІЙСЬКОМОВНІ УКРАЇНЦІ НЕ Є УКРАЇНЦЯМИ, ВОНИ – ГІБРИДИ…

Росія йде туди, де є російська мова.Чим більше московської мови буде в Україні, тим більшою буде загроза постійної російської окупації.

Ми маємо війну там, де були російськомовні громадяни, – це Луганська, Донецька області і Крим.

“Чому вони живуть в Україні і говорять мовою окупанта? Вони садомазохісти? Їм подобається використовувати мову ворога?.. Ми маємо третину окупованого Донбасу. Ми маємо повністю анексований Крим. Почєму? Тому що там була російська церква, російська культура і російська мова”, – зазначила вона.

Остання соціологія показує, що в Україні живе лише 5,5 відсотка етнічних росіян.  Тобто  російською у нас говорять так звані  українці…

“Оці російськомовні українці – це найбільша проблема України. Це відступники, це зрадники, це ренегати, це люди, батьки яких були замордовані, очевидно. Це батьки тих людей їм поламали хребти. То випростуйте свої хребти! А хто вам сьогодні заважає вивчити українську мову? Ваша тупість? Ваш примітивізм? Ваш комформізм?” – обурилася Ірина Фаріон.

Вирішити мовну проблему в Україні, на думку Фаріон, може тільки “соціальний ліфт”: не дати освіти, не дати роботи – защебечуть моментально. І не реагувати на російську мову.

“У нас в країні є всі умови для того, щоб навчитися державної мови. Ці російськомовні так звані українці, тобто хохли і малороси, коли їдуть на заробітки до Америки, моментально опановують англійську. Коли йдуть “зароблєти” до Польщі, то “по-польськєму” защебечуть. Коли їдуть на заробітки до Чехії, то по-чеському будуть говорити. На своїй батьківською кров’ю политій землі вони досі не заговорили мовою Тараса Шевченка?” – додала вона.

“Якщо по нашій з вами святій землі ходять українці, які не знають мови Тараса Шевченка, це, як називав Нечуй-Левицький, моральні каліки. Що заважає тим горе-російськомовним українцям, вони не є українці, по-перше, вони гібриди. Нехай підійдуть до дзеркала і запитають себе: за що вони так паплюжать українську землю?” – сказала депутатка.

Ірина Фаріон зазначила, що ще Іван Пулюй казав, що проблема мовного питання в Україні полягає в тому, що українці самі зраджують свою мову. І перш ніж апелювати до закордонного чинника, треба подивитися, що робиться в нашій державі.

Аби вирішити це питання, повинен бути “соціальний ліфт” для тих людей, які знають українську мову. Кожен держаний службовець обов’язково має скласти іспит з української мови.

“Що запровадила Грінєвіч в законі про вищу освіту? Катастрофа! Вона запровадила право тестуватися мовою національних меншин. Її преспокійно можна перейменувати, цю женщіну, з міністра освіти на міністра національних меншин!” – вважає Ірина Фаріон.

02.05.2018

http://konkurent.in.ua/news/luck/25942/rosijskomovni-ukrayinci-ne-ye-ukrayincyami-voni-gibridi–irina-farion-video.html?utm_source=editorial&utm_medium=fb&utm_campaign=ozarynska&utm_content=rosijskomovni-ukrayinci-ne-ye-ukrayincyami-voni-gibridi–irina-farion-video

5555

 

Поділитися