• Home »
  • Внутрішня політика »
  • ГРИЦЕНКО ЗНЯВ КОМПЛЕКС С-300 З БОЙОВОГО ЧЕРГУВАННЯ І ПРОДАВ ЗА ЦІНОЮ ЗАПЧАСТИН – ТСК ВЕРХОВНОЇ РАДИ ЩОДО РОЗКРАДАНЬ АРМІЇ…

ГРИЦЕНКО ЗНЯВ КОМПЛЕКС С-300 З БОЙОВОГО ЧЕРГУВАННЯ І ПРОДАВ ЗА ЦІНОЮ ЗАПЧАСТИН – ТСК ВЕРХОВНОЇ РАДИ ЩОДО РОЗКРАДАНЬ АРМІЇ…

За часів колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка комплекс С-300, який був абсолютно діючий, незаконно зняли з бойового чергування і згодом продали за таким ноу-хау міністра як “договори комісії”.

Про це повідомив на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо фактів розкрадання в Збройних силах України її голова, народний депутат Іван Вінник.

“Я зупинюсь на контракті на комплекс С-300, який став предметом нашої заяви з паном Тетеруком ще в 2016 році по періоду роботи Анатолія Степановича Гриценка. Що ми маємо? Ми маємо договір комісії, за яким комплекс, який насправді в Міністерстві оборони був абсолютно діючим, був знятий з бойового чергування. За документами він був нібито розібраний на запасні частини, відповідно, уцінений до рівня 8 мільйонів гривень. Враховуючи, що на той час коштував долар 5 гривень – це становило 1,6 мільйона доларів США. Він був переданий для реалізації компанії “Укроборонсервіс”, що є державним підприємством у складі “Укрспецекспорт”, – заявив нардеп.

“Договір був підписаний заступником міністра оборони Терещенком Володимиром Івановичем, який діє на підставі довіреності Міністерства оборони від 21.12.2006. Гриценко видав довіреність на Терещенка, Терещенко підписав договір на комплекс С-300, який по 8 мільйонів 275 тисяч гривень було передано для реалізації на зовнішньому ринку спецекспортером. Спецекспортер укладає офіційний контракт з міністерством оборони Республіки Казахстан, ціна – 23 мільйони 600 тисяч доларів”, – розповів Вінник.

Голова ТСК також заявив, що схема “договори комісії” були звичною практикою за часів міністра оборони Гриценка.

“Військова техніка реалізовувалася за кордон через спецекспортерів на підставі договорів комісії. Договори комісії підписував за дорученням міністра оборони зазвичай його уповноважений заступник. Але доручення міністра оборони передбачає солідарну відповідальність особи, яка доручила здійснювати такі правочини, і особи, яка їх де-факто здійснювала. Тому формально, можливо Гриценко не підписував договорів комісії, але це вчиняв призначений ним же заступник на підставі його довіреності. І тут немає жодної інтриги”, – розповів Вінник.

https://www.5.ua/suspilstvo/hrytsenko-zniav-kompleks-s300-z-boiovoho-cherhuvannia-i-prodav-za-tsinoiu-zapchastyn-tsk-shchodo-rozkradan-armii-187037.html?fbclid=iwar2-yutimjuihado_g58c2csazrpdxxfw47qm2edht5m2y13sspkldkhxdy

21.03.2019.

7ABA99CA-D920-4286-BA80-39EE663F3937_w1023_r1_s

Поділитися