Doing Business-2018: «ЖИТИ ПО-НОВОМУ» РОБЛЯТЬ З УКРАЇНИ БАНАНОВУ РЕСПУБЛІКУ…

Таке враження, що це в Росії був Євромайдан і до влади прийшли молоді реформатори, які почали швидко змінювати економіку.

Поки  запрошували у владу іноземців, малювали графіки і презентації, наймали західних радників, то відстали в розвитку від усіх наших сусідів, включаючи Молдову і Білорусь. При цьому весь час нам говорили, що російська економіка от-от загнеться від санкцій.

І якщо такі реформи роблять Україну гіршою за Білорусь, то значить ця влада будує навіть не модерний совок, а першу бананову республіку на Європейському континенті.

         31 жовтня Світовий банк оголосив дані нового рейтингу Doing Business-2018 (формально охоплює кінець 2016 – початок 2017 років) — головного світового індикатора розвитку бізнес-середовища для будь-якої країни світу. В новому рейтингу Україна посіла 76 місце, порівняно з 80-м місцем минулого року, набравши 65.75 балів (лідер серед світу — Нова Зеландія, яка з 86.55 балами посідає перше місце).

Такий результат навряд чи можна вважати успішним, як і торік. Ще після минулорічної невдачі влада сподівалась на цей раз на стрибок в декілька десятків позицій. Так, ще влітку президент Петро Порошенко сподівався хоча б на 70 місце. Остаточні ілюзії були розвіяні за тиждень до публікації свіжого рейтингу.

Якщо дивитись на позиції України в ретроспективі у порівнянні з іншими країнами, то ситуація виглядає ще гірше.

Можна констатувати: Україна програла гонку Росії. Якщо в рейтингу за 2015 рік різниця була в 9.42 балів, не на користь України, то в рейтингу-2018 ця різниця збільшилась до 9.75 балів.

Найбільше за три роки Україна віддалилась від Казахстану.

Різниця в балах в України і Білорусі за три роки майже не змінилась.

Україна дещо скоротила відрив — з 9.25 до 7 балів. Тут треба враховувати, що Молдова продемонструвала значно кращий прогрес у попередні роки

Загалом замість резюме  можна лише додати, що українська влада в черговий раз потрапила у власну пастку, визнавши Doing Business за власний індикатор ефективності. Наразі доводиться констатувати, що відчутного прогресу як не було, так і немає.

Віктор Балога

http://www.epravda.com.ua/cdn/cd1/2017/11/doing-business-2018/index.html

08.11.2017.

bana

Поділитися