Bydło narodowe…

І знову мене занесло маршрутом Луцьк-Варшава, в автобус, повністю забитим робочою силою, яка радісно мчала, ледь розговівшись, до пана “на плантації.”З того, що довелось наслухатись і надивитись, можу намалювати ідеальний портрет українського раба.

Це дуже коротко стрижений (щоб на довше вистачило) чоловік 30-50 років, сірий у всьому, починаючи з кольору куртки та сумки, закінчуючи виразом обличчя, який завжди жаліється співрозмовнику на поганого пана, чомусь не забуваючи повідомити також, що оце купив дитинчаті компютера за 30 тис., а жінці шубу. А також, як він того пана намахує періодично на різні дрібниці. А ще, яка скупа курва хазяйка, що заощаджує на пустих бляшанках і пляшках та економить світло. Раб посполитий ніколи не розмовляє ні про війну, ні про тих, хто воює, бо не рабське то діло про це розмовляти. Це не його війна, і не він їх туди посилав.
Йому треба годувати, учити, утримувати сімю, щоб всі вчасно платили тарифи та справно хабарі. І раб туго знає своє діло, бо вже десятками років призвичаївся до такого способу життя. На кордоні раб ніколи не буде дивитись з гідністю в очі прикордонника чи митника, а тільки запопадливо та улесливо, навіть якщо все в порядку із документами і немає жодних міграційних чи інших проблем. А якщо прийдеться чекати по 6-8 годин у черзі на морозі, раб все стерпить, в нього величезний досвід терпіння та мовчання. Він ніколи не заступиться за тих, яких несправедливо принижують, подумки радіючи, що вчепилися не до нього. Як НІКОЛИ не буде захищати ні свої, ні тим більше, чужі права та свободи. Йому ніколи не спаде на думку боротися, щоб бути князем у своєму князівстві. За стільки років він втягнувся і йому вже подобається його власне рабство.
Хочеться тільки додати, що стільки переповнених автобусів, скільки їх сьогодні стоїть на кордоні, я не помічала навіть в  90 -ті, тоді коли ці самі, але ще молоді майбутні раби весело їздили до поляків “на гандель” з різним совєцкім мотлохом ще зовсім не розграбованих фабрик та заводів.

13.01.2018.

Natalia Mobilo

d5ac15fa6a5f97b43679bdb125698549

 

Поділитися