• Home »
  • Новини »
  • ЗВЕРНЕННЯ УНА-УНСО до Нації з приводу 75 роковин створення УПА

ЗВЕРНЕННЯ УНА-УНСО до Нації з приводу 75 роковин створення УПА

75 річницю створення УПА Нація зустрічає в борні з Ордою, що триває вже понад 100 років. Шлях від вояків УНР – Гетьманату – ЗУНР, воїнів УПА до добровольців та ЗСУ ХХІ століття виявився довгим і кривавим. Фактично створення УПА стало проміжною ланкою у цій сторічній війні Руси-України з Москвою, ланкою, що надихає нас сьогодні на подвиг, спротив та боротьбу.

         Умови в яких створилася та діяла УПА  були жахливими та нестерпними, але простішими  від тих, що їх ми маємо сьогодні. УПА мала  національний провід, майже однорідний національний склад, діяла в українському етнічному та соціальному просторі. Сьогодні наша боротьба з Ордою максимально інтернаціоналізована. Це погано і добре. Добре, тому, що це дає нам шанс на перемогу, чого не мали стрільці УПА. Погано, тому, що результати такої перемоги швидше всього не належатимуть нам, українцям. Бо як вчили класики: «союзники… для того хто закликає їх на допомогу майже  завжди небезпечні через те, що поразка їх загрожує державі знищенням, а  перемога – залежністю».

         Не кажемо вже проте, що сьогодні може не бачити лише сліпий –  національно-визвольна боротьба та розбудова державності ведеться не під проводом українців. У цьому суттєва  відмінність від 40-вих. Але як кажуть: «маємо те, що маємо».

Але не будемо у цей святковий день про сумне. Святкуємо, поминаємо героїв, що впали  у  боротьбі  та говоримо їх  і наше:

СЛАВА  УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ  – СЛАВА!

 

Слава Нації!

Смерть ворогам!

14.10.2017.

Голова Виконкому УНА-УНСО          Олександр Коваленко

Головний Командир УНCО                  Юрій Долженко

5

Поділитися