• Home »
  • Новини »
  • УПЦ Московського Патріархату: все менше вірних, все більше зброї та бойовиків…

УПЦ Московського Патріархату: все менше вірних, все більше зброї та бойовиків…

Різко зменшилася кількість українців, які є апологетами Московського патріархату. Прихильників Російської православної церкви в Україні за 7 років поменшало майже втричі. Про це повідомила співробітник Інституту філософії ім. Сковороди НАН України Віта Титаренко, коментуючи відповідні соцдослідження Центру Разумкова різних років, передає “Укрінформ”.

За її словами, кількість православних, які вважають, що пріоритетною в Україні має бути Українська православна церква Київського патріархату, зростає. Водночас в Україні зменшилася кількість тих, хто підтримує РПЦ.

“Щодо перспектив православ’я, то на сьогодні 29% громадян України вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ КП. У 2010 році цей відсоток був трошки більший за 16%”, – сказала Титаренко.

За її словами, думку про те, що православні церкви в Україні повинні об’єднатися в єдину церкву, яка домагатиметься незалежності, підтримали близько 20%, в 2010 році таких було лише 14%.

“Про те, щоб Українська православна церква залишалась невід’ємною частиною Російської православної церкви, мріють 7,7%, в 2010 році таких було більш як 22%”, – констатувала науковець.

Однак, додала вона, інерційність українського суспільства залишається дуже високою, оскільки байдужість до цього питання виявили близько 40% – це лише на 2% менше, ніж у 2010 році.

В той же час СБУ провела в Запоріжжі обшуки у представників проросійської громадської організації “Союз православний Радомир”, яка надавала “охоронні послуги” Запорізький єпархії УПЦ МП, де раніше розгорівся скандал через відмову священика відспівувати трагічно загиблу дитину.

Про це повідомлено на сайті Служби безпеки України.

Обшуки були проведені 11 січня в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

Оперативники СБУ під час санкціонованих судом обшуків вилучили незареєстровану автоматичну вогнепальну та холодну зброю, значну кількість набоїв, медалі “патріот Росії”, проросійську символіку, а також роздруківки з текстами антиукраїнського змісту.

“Попередньо встановлено і задокументовано, що ГО “Радомир” надавала так звані “охоронні послуги” Запорізькій єпархії Української православної церкви. Окремі представники останньої порушують рівноправність громадян, чим створюють передумови для міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. Вони також виправдовують агресивні дії РФ щодо України. Тривають слідчі дії”, – написано в повідомленні СБУ.

https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/zbroya-ta-simvolika-rosii-sbu-zavitala-z-obshukami-v-bojove-krilo-upts-mp.htm

13.01.2018.

11cf34eac7c20c41c6f37d43451e33bd

Поділитися