• Home »
  • Новини »
  • УКРАЇНЦІ – БІЛІ НЕГРИ ЄВРОПИ В СИСТЕМІ АПАРТЕЇДУ «по-новому»

УКРАЇНЦІ – БІЛІ НЕГРИ ЄВРОПИ В СИСТЕМІ АПАРТЕЇДУ «по-новому»

Боротися за Все, а не за Щось. Якою оманливою не була б синиця в руках. Дивуюся, чому частина українців прагне того, проти чого так фанатично боролися корінні чорношкірі мешканці ПАР?

Ще в Лук’янівському СІЗО, читаючи «Шлях до Свободи» Нельсона Мандели, дійшов висновку, що становище українців в Україні гірше, ніж було становище корінного чорношкірого населення ПАР в часи апартеїду. Фактично, постколоніальні українці перебувають в ситуації білих негрів Європи.

На мою думку, мінімальні квоти для переважної більшості – це класичний апартеїд. Політика сегрегації, мовного гетто, культурного баниустану – це те, проти чого боролися південноафриканці. Бо розуміли, що на своїй землі (перебуваючи в панівний більшості) варто боротися не за щось: не за мовну, культурну резервацію, а за все.

Тому Нельсон Мандела і його побратими не сприйняли подачки у вигляді бантустаних квот і зрештою здобули національну державність.

Розумію, що після століття колонізації, лінгвоциду, знавіснілої денаціоналізації, гетто мовних квот виглядає як певна віддушина, як ковток повітря Свободи у всуціль окупованому просторі, але переконаний, що ми мусимо здобути повноту влади і власності на своїй землі.

А тому боротися за все, що нам по праву належить, а не випрошувати щось з доброї ласки чужинців-колонізаторів. А меншини, згідно пропорційного представництва, колись-таки отримають квоти. Ми ж не гірші за південоафриканців ПАР…

 Дуже парадоксальною виглядає ситуація, коли українці є панівною більшістю в Україні, в кожному окремому «рибному» місці (у владі, бізнесі, медіа) – постійно в меншості. І коли якийсь представник більшості, на кшалт пані Ніцой, вголос каже про цю аномалію, як враз навколо здіймається неймовірний шал істерії-українофобії.

Зрозуміло, робиться це виключно, щоби прибити Реконкісту українців в корені. Зберегти панівний стан окупантів-колонізаторів та їхніх нащадків. А загалом, це і називається неоколоніалізм, що утримується режимом внутрішньої окупації. А з цим ні миритися, ні ховатися у гетто мовних квот, не можна…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

05.01.2017

PS

«Спроби виправдання падіння курсу гривні святами є досить цинічними. Через різке падіння доходів більшість українців проводять свята в країні, а не за кордоном. Тобто вони користуються гривнями. Люди обмінюють валютні заощадження на гривні, а не навпаки», – пояснив у своєму Facebookекономіст.

Так, за його словами, насправді девальвація гривні відбувається через політику Національного банку України і Кабінету Міністрів.

«По-перше, за рахунок девальвації поповнюються Державний і місцевий бюджети. По-друге, таким чином задовольняються інтереси великих експортерів», – пояснив Новак.

До слова, раніше він уже прогнозував, що дефіцит, закладений до Держбюджету-2017, не відповідає економічним реаліям.

«Щоб перекрити дефіцит і борги, Кабмін та НБУ штучно девальвуватимуть гривню. Тому закладений показник курсу гривні 27,2 до долара не відповідає дійсності», – попереджав фахівець.

Щоправда, минулого року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що дефіцит основного кошторису країни 2017 року становитиме не більш ніж 3%.

Очільник Комітету економістів України, Андрій Новак

zavantazhennya

Поділитися