• Home »
  • Новини »
  • У Москві паніка… Валюта зникла… Рубль падає… Що очікує на гривню?

У Москві паніка… Валюта зникла… Рубль падає… Що очікує на гривню?

Москва  не витримала одночасного удару від Вашингтону  та Пекіну http://una-unso.com/novyny/kytayu-rosijskyj-gaz-ne-potriben.html

Рекордне за 1,5 року падіння курсу рубля привело населення Росії в обмінники. Але в багатьох обмінниках валюти вже немає – розкуплена ще до обіду.

Після того, як долар перевищив позначку 60 рублів, а євро вперше з листопада минулого року став дорожче 70 рублів, попит на іноземну валюту різко зріс.

Середній чек конверсійної операції збільшився в середньому на 20% .

“У ВТБ  попит на долари і євро з боку фізосіб зріс за останні два тижні в порівнянні зі звичайними значеннями на 20%”, – повідомив «Известиям» глава казначейства банку. Громадяни почали позбавлятися від рубля після того, як він пережив першу хвилю падіння, за два тижні втративши 7,5% до долара і майже 9% до євро.

Аналогічний стрибок попиту зафіксували в СМП-банку і банку “Російський стандарт”. Росіяни діють, як і в попередні роки, зазначає служби розробки стратегії СМП-банку Анатолій Салтиков: поки курси інвалют падають, інтерес до них невеликий; коли ж рубль починає знецінюватися, люди поспішають до обмінників, і чим дорожче долар і євро, тим більше їх  купують.

“Ведмежих” чинників щодо курсу рубля зараз багато. Крім нових санкцій і загрози їх розширення на російські держоблігацій з подальшою втечею капіталу з РФ, на курс тиснуть “очікування девальвації у частини населення”, говорить директор аналітичного департаменту ГК “Альпарі” Олександр Разуваєв. Не допомагає і політика Мінфіну, які з лютого скуповує валюту, кидаючи додаткові нафтогазові доходи на те, щоб обмежити рубль в зростанні замість того, щоб проіндексувати пенсії і зарплати в державному секторі, каже Разуваєв.

Економіка не заробляє  валюти, щоб виправдати зростання імпорту більш ніж на 30%, який фіксує статистика, – виходячи з балансу валютних потоків справедливий курс долара повинен становити 65-67 рублів, говорить головний економіст Альфа-банку Наталія Орлова. Поки покривати дефіцит валютних доходів допомагав спекулятивний капітал – він йшов до Росії за високою прибутковістю по рублевих облігаціях, яку підтримував своєю жорсткою грошовою політикою ЦБ. Однак санкції здатні осушити цей канал незалежно від того, наскільки висока ставка центробанку, попереджає Орлова.

07 серпня 2017.

русские-еньги-руб-и-в-воз-ухе-32788571

Поділитися