• Home »
  • Новини »
  • The Sun: МОСКВА СТУРБОВАНА. КІЛЬКІСТЬ МІГРАНТІВ З АФРИКИ ДО ЕС ЗНАЧНО ЗМЕНШИЛАСЯ! ТРЕБА ВІДНОВИТИ ПРОЦЕС…

The Sun: МОСКВА СТУРБОВАНА. КІЛЬКІСТЬ МІГРАНТІВ З АФРИКИ ДО ЕС ЗНАЧНО ЗМЕНШИЛАСЯ! ТРЕБА ВІДНОВИТИ ПРОЦЕС…

До Лівії перекинуто російські підрозділи для підтримки сил під командуванням генерала Хафтара, контролюючого схід країни, повідомила The Sun. Відправка солдат і техніки проходила протягом останніх місяців. У Москві офіційно спростовують ці дані, але неофіційно підтверджують.

Йдеться про підрозділи ГРУ і десантних військах. Про це пише The Sun з посиланням на неназвані джерела на Даунінг-стріт. За даними газети, росіяни займаються в тому числі і підготовкою кадрів армії генерала Хафтара (який оголосив себе маршалом), і якому Москва також поставляє важке озброєння.

У Лівії Росія вже створила дві військові бази на північно-східному узбережжі країни, в містах Тобрук і Бенгазі. Обидва об’єкти були розгорнуті під прикриттям банди найманців Вагнера, пише The Sun.

Дані про перекидання підрозділів до Лівії підтвердили журналістам РБК джерела в МО, уточнивши, що російський «контингент» в цій країні представлений в тому числі десантними підрозділами, переправленими в східну область з частин в Підмосков’ї.

Нагадаємо, що після повалення Муаммара Каддафі в 2011 році в Лівії так і не з’явився єдиний центр управління країною. На заході влада знаходиться в руках президентської ради та уряду національної згоди (ПНС) в Тріполі на чолі з прем’єром Фаїз Сараджев. ПНС було сформовано навесні 2016 року у основі Схіратского угоди за підтримки Ради Безпеки ООН.

Схід і частково південь країни контролює обрана в 2014 році палата представників Лівії, відома як «уряд в Тобруке». Його підтримує т.зв. «Національна армія» Лівії на чолі з Хафтаром. У лютому він звертався до Росії за військовою допомогою.

Крім того, в Лівії діють підрозділи моджахедів, а також народних (регіональних) ополчень. Південний захід країни і деякі населені пункти на півдні контролюються національними меншинами, зокрема туарегами, тубу і зувайа.

За даними The Sun, про активність Росії в Лівії була сповіщена прем’єр-міністр Тереза Мей. Якщо Москва отримає контроль над північним узбережжям країни, то зможе контролювати інтенсивність міграційних потоків з Африки в Європу, сказав виданню британський чиновник.

«Факт полягає в тому, що ми вкрай вразливі до потоків міграції і коливань на ринку нафти, які залежать від ситуації в Лівії», – попередив джерело британської газети. І підкреслив: підтримуючи Хафтара, Путін хоче зробити з північноафриканської країни «нову Сирію».

Глава комітету палати громад у закордонних справах Том Тугендхат назвав діяльність Москви «тривожною, але очікуваної». «Росіяни, без сумніву, спробують використовувати контроль над міграційними маршрутами в Африці в своїх політичних цілях», – сказав парламентарій, якого цитує The Sun. Увечері 8 жовтня низка впливових депутатів закликали Мей вжити термінових заходів для «протидії російській загрозі» в Лівії. «Ми не можемо це ігнорувати», – прокоментував публікацію The Sun британський депутат і заступник голови правлячої Консервативної партії Джеймс Клеверлі.

http://agonia-ru.com/archives/25618?utm_source=push-notification&utm_medium=push-world&utm_campaign=push

11.10.2018.

putin21_io

Поділитися