США: ЯК РФ БОРЕТЬСЯ З УКРАЇНЦЯМИ НА ФБ

«Багато з нас в Державному департаменті США намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним », – написала колишній заступник помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC як Facebook допоміг російському вторгненню в Україні .

“Російські оперативники інформаційної війни використали напрочуд успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі і під час вторгнення в сусідню державу”, – сказала ведуча MSNBC з посиланням на інформацію видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали “поскаржитися на повідомлення”. Яким би не було це повідомлення або фото, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, які Facebook повинен усувати. Провідна прирівняла таку тактику до ситуації, коли один сусід скаржиться в поліцію на іншого просто, щоб нанести сусідові неприємність у вигляді візиту поліції хоча той нічого поганого не робив.

Однак, в ситуації з Росією масштаб був інший. За державної підтримки Росії, такі скарги направлялися сотні, тисячі разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заморожування акаунтів. Таким чином, Facebook допомагав і допомагає російському уряду заглушити голоси опозиції до РФ.

12.10.2017

http://ukrmir.info/kak-facebook-pomog-rossiyskomu-vtorzheniyu-v-ukrainu/

uzn_1459175154

Поділитися