• Home »
  • Новини »
  • «Схеми» знайшли у Зеленського кінобізнес у Росії. Він брехав Гондону, що закрив його ще у 2014-му…

«Схеми» знайшли у Зеленського кінобізнес у Росії. Він брехав Гондону, що закрив його ще у 2014-му…

У шоумена Володимира Зеленського, який заявив про свій намір брати участь у виборах президента України, досі існує кінобізнес на території Росії, хоча він запевняв, що закрив його ще у 2014 році. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший) «Зелена родина ру».

Журналісти знайшли три російські компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» і «Грин Филмс». Засновником усіх трьох є кіпрська компанія Green Family Ltd. Ця ж компанія є співзасновницею ТОВ «Квартал 95» в Україні, а її кінцевими бенефіціарами вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлев, Борис і Сергій Шефіри і соратник Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

 «Схеми» проаналізували фінансову звітність цих російських компаній і виявили, що всі вони продовжують свою господарську діяльність.

Найбільш успішною серед них є «Грин Филмс». За даними Федеральної служби державної статистики Росії, у 2014 році розмір грошових надходжень на рахунки «Грин Филмс» склав понад 340 мільйонів рублів, у 2015-му – близько 208 мільйонів, у 2016-му – трохи більше ніж 123 мільйони рублів.

У 2017 році розмір надходжень «Грин Филмс» зріс до до майже 180 мільйонів. Серед них від оренди, роялті, ліцензійних платежів – близько 143 мільйонів рублів.

Загалом надходження на рахунки цієї кінокомпанії Зеленського та партнерів у Росії з 2014 до 2017 року склали близько 13 мільйонів доларів, або більше ніж 350 мільйонів гривень за нинішнім курсом.

За даними реєстру прокатних посвідчень кінострічок у Російській Федерації, «Грин Филмс» продовжила продюсувати кінострічки у Росії після початку воєнної агресії у 2014 році. Йдеться про фільми «8 нових побачень» (2014 рік), «Між нами, дівчатами» (2015 рік), «Петля Нестерова» (2015 рік), «8 найкращих побачень» (2016 рік).

Наприкінці грудня 2018 року Володимир Зеленський у інтерв’ю журналістові Дмитру Гордону заявив, що останній фільм «кварталівці» робили із російськими колегами у 2012 році.

«Останній фільм, який ми робили з російськими колегами, значить, у 2012 році, а в ефір він виходив у 2014-му», – заявив Зеленський, пізніше додавши, що «припинилося все за взаємною «симпатією».

«У нас був офіс у Москві. Це все було до 14-го року. Ми закрили бізнес, який приносив дуже багато», – розповів він в інтерв’ю Гордонові.

Питання щодо діяльності кінобізнесу на території Росії журналістам «Схем» вдалося поставити Володимиру Зеленському напряму, біля його офісу у Києві. На що він відповів: «Ну і працюйте з ними. Я з ними не працюю. Успіхів вам».

Згодом його прес-служба у письмовому коментарі «Схемам» зазначила: «…Протягом багатьох років Володимир Зеленський будував міжнародний бізнес у галузі виробництва аудiовiзуального контенту, тому є і компанії, є і нерухомість, і інші активи, і не тільки в зазначених вами юрисдикціях; є і в Італії, і в Великій Британії тощо. (…) Студія «Квартал 95», усвідомлюючи ситуацію, сьогодні ніяких продуктів на території Російської Федерації не виробляє».

«Схемам» також вдалося виявити, що фірма «Грин Филмс», якою через кіпрську компанію володіє Зеленський, виграла конкурс на отримання часткового фінансування виробництва кінострічки з бюджету Російської Федерації.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-zelenskiy-kinobiznes-u-rosiyi/29714157.html?fbclid=IwAR2GGiC-VTtrORJQuZl9zXHqTMbmHvdWS-A-8ps8v93tZkQc0ol0CeyEd0s

20.01.2019

Шоумен Володимир Зеленський, який на початку січня заявив про свій намір балотуватися на посаду президента України, опинився у центрі скандалу: «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») встановили, що у нього досі існує кінобізнес на території Росії (хоча він запевняв, що закрив цей бізнес ще у 2014 році), та виявили, що одна з цих компаній, яка через кіпрську фірму належить Зеленському і його бізнес-партнерам, навіть узяла участь та успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії. Утім, суспільство обурило не лише це, але і поведінка Зеленськогов момент, коли журналіст програми «Схеми» Максим Савчук намагався взяти у нього коментар. Пізніше артист записав відеозвернення, в якому публічно вибачився та прокоментував оприлюднені «Схемами» факти, утім так і не пояснив головних тез, які викликали найбільше невдоволення аудиторії, чим спричинив додаткову хвилю критики.

Інформація про російський бізнес українського коміка та (поки що неофіційно) одного з кандидатів на президентське крісло Володимира Зеленськогооприлюднена «Схемами», стала справжньою інформаційною бомбою. Суспільство обурило те, що людина, яка має намір поборотися за посаду очільника України, пов’язана через бізнес із країною, яка анексувала Крим та розв’язала збройне протистояння на Донбасі.

Утім, на думку політконсультанта Михайла Подоляка, суспільству не варто дивуватися виявленим «Схемами» фактам. Він вважає, що навряд чи оприлюднені журналістами факти якось суттєво вплинуть на рейтинг Зеленського, тому що цей кандидат «не про чесну та адекватну політику, а тільки про сильний протест, коли реально дістали».

«Чи вплине це якось на електоральні симпатії? Ні. Тому що (парадокс) саме така модель реакції все ще затребувана у нашої аудиторії. Вона вважається демонстрацією вміння тримати удар. У нас немає європейської традиції м’якого діалогу, пояснення своїх помилок, публічних вибачень», – зазначає він.

Подоляк також зауважує, що поведінка Зеленського під час спілкування з журналістами є «абсолютно стандартною» для України, «де у кожної більш/менш впливової чи успішної людини є цілий віз бридких скелетів у шафі і майже у всіх є свій власний «бізнес» в Росії».

«Чи хтось всерйоз гадав, що ми отримали справді «нове обличчя» з іншими моральними установками?» – пише він.

Подібної думки і блогер Олексій Давиденко: «Та нічого такого не сталося. Просто тепер ми знаємо, що він нічим не відрізняється від тих, кого так вправно висміює та пародіює. Такі ж скелети, таргани, брехня через дрібниці і купа комплексів. Просто інше прізвище. Одне незрозуміло. Навіщо уже зі старту було так тупо брехати… Дуже вже хотілося зліпити нашвидкоруч образ Робін Гуда, за якого потім не буде соромно навіть тату. Так уже повинно бути соромно».

https://www.radiosvoboda.org/a/29718016.html?fbclid=IwAR2vImOlUrcqyPXbUlADtaCe-DMbD4a7KJGiKOWo0evWIKV4H6h4GI0FIeA

CC0C2741-56C0-4C9E-B8F2-5AA45FB5EB0F_w1023_r1_s

 

Поділитися