• Home »
  • Новини »
  • Rzeczpospolita: Росія у Білорусії готується до “великої війни”

Rzeczpospolita: Росія у Білорусії готується до “великої війни”

Регулярні навчання “Захід” в Білорусі демонструють підготовку до “великої війни. Якщо це буде ядерний конфлікт, у Москви буде багато шансів якщо не здобути перемогу, але досягти миру, так як вона володіє достатнім ядерним потенціалом, щоб зробити руйнування неймовірного масштабу на території Європи і навіть США.

Якщо конфлікт буде конвенціональним, жодних шансів у Росії немає. Те, як Москва бачить і планує “велику війну”, демонструють регулярні маневри “Захід”. Російська та білоруська армії начебто відпрацьовують на них антитерористичні операції, але насправді готуються до конвенціональної війні з Альянсом.

Якщо в AirSea Battle вирішальними для результату конфлікту стануть морські та авіаційні сили, то Росія робить ставку на сухопутні війська: танкові і механізовані. Саме вони візьмуть на себе основний тягар конфлікту, а авіація і ракетні війська буду грати допоміжну роль.

З 2013 року росіяни відпрацьовують перекидання великої кількості військових по повітрю і залізниці, щоб забезпечити значну концентрацію військових на певному відрізку і в якомога більш стислі терміни вдарити по противнику, перш ніж він мобілізує свої сили для ефективної оборони. Так що до початку “великої війни” можна очікувати стрімкого наступу по суші на територію Польщі, який  ввійде  раніше, ніж ми отримаємо підкріплення.

Якщо між Росією і НАТО вибухне “велика війна”, ймовірність застосування в ній ядерної зброї буде набагато вище, ніж у випадку зіткнення США з Китаєм. Адже російські лідери прекрасно усвідомлюють, що їх конвенціональні війська поступаються західним.

Щоб нівелювати цей дисбаланс, вони передбачають можливість використання тактичних ядерних боєголовок, – зазначає Анджей Талага. – Це доктрина використання ядерних озброєнь в обмеженому масштабі без обміну винищувальними ударами між державами з використанням його стратегічної різновиди. Цей конфлікт в першу чергу розгорнеться на польській території, і саме наші землі і знаходяться на них війська стануть основною метою ядерних ударів. Якщо росіяни будуть атакувати з повною силою, наша армія не зможе з ними впоратися, у свою чергу, європейські члени НАТО не володіють достатнім потенціалом і політичною волею, щоб відразу приступити до дій. Так що залишаються Сполучені Штати. Зараз у американців в Європі розташовуються всього дві бригади сухопутних військ на постійній основі і одна на ротації, так що у випадку вторгнення їм доведеться перекидати військових через Атлантичний океан. У такій ситуації необхідно забезпечити домінування в повітрі. І якщо Росія вдарить сухопутними силами, НАТО — авіацією і ракетами.

“Велика війна” може вибухнути, темп світових подій помітно прискорився. Розбіжності в інтересах великих гравців виявляються все сильніше, все виразніше артикулюються амбіції держав, особливо Китаю та Росії.

У зонах виникнення потенційних конфліктів посилюються територіальні суперечки: Крим, Донбас, Арктика, острови в Південно-Китайському морі.. Армії головних держав вже готові до світового конфлікту.

Warsaw Enterprise Institute

31.07. 2017.

13180242_rosiqsko_bilarus_manevry_large

Поділитися