• Home »
  • Новини »
  • Reuters 4: вимоги до Порошенка, невиконання яких має вести до його відставки

Reuters 4: вимоги до Порошенка, невиконання яких має вести до його відставки

Президент України Петро Порошенко забов’язаний посилити боротьбу із корупцією, або піти з посади. Про це у блозі, опублікованому інформаційною агенцією Reuters, пише Джош Коген (@jkc_in_dc у Twitter), колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку – USAID.

Автор перераховує сумну статистику української корупції, яка у різні часи оприлюднювалась ЗМІ та міжнародними організаціями:

  • 142 із 172 місць у світовому рейтингу Transparency International;
  • зникнення з бюджету 12 мільярдів доларів на рік (про це повідомляла Al Jazeera);
  • доля 1,8 мільярдів доларів позики МВФ Україні через “ПриватБанк” Коломойського;
  • гальмування розслідувань справ Мартиненка та екс-міністра Злочевського з боку ГПУ.

Найбільша корупція процвітає там, де перетинаються інтереси олігархів та урядовців. Невелика кількість олігархів контролює 70% економіки України і зуміла взяти під контроль та корумпувати українські політичні та судові інституції. У результаті створено “культуру безкарності”, де політики, судді, прокурори та олігархи змовились в рамках корумпованої системи, яка вигідна усім, окрім звичайних громадян”, – пише Коген у матеріалі під назвою “Корупція в Україні така, що посоромився би і нігерійський принц”.Експерт покладає особисту відповідальність за повільні темпи боротьби із корупцією та запровадження реформ на президента України і відзначає, що і після півтора років перебування при владі той “відмовляється рішуче взятись за боротьбу із корупцією”.Коген відзначає, щоб не втратити підтримку Заходу та не допустити приходу до влади в Україні популістів (читай націоналістів Прим. Ред) президент України Порошенко має негайно вдатись до 4 кроків.

  1. Звільнити генпрокурора Шокіна. Збереження останнім попри критику на його адресу з боку українських активістів та посла США, на думку Когена, можна пояснити лише тим, що Порошенко використовує останнього у своїх інтересах.
  2. Продати свою бізнес-імперію. “Порошенко єдиний із найбагатших людей України, чия загальна вартість зросла минулого року, а банк, який належить йому, продовжує розширення у час, коли інші – закриваються. Одне з його підприємств також виграло великий суднобудівельний контракт, що є очевидним конфліктом інтересів”.
  3. Взятись за реальну боротьбу із корупцією. “Третій Майдан в Україні може статись, якщо українці не побачать, що впливових людей судять та саджають до в’язниці”, – наводить він попердження українських активістів.
  4. Відправити Яценюка у відставку. “Яценюк заслуговує на значну похвалу за те, що проштовхнув болісні реформи в економіці та енергетичному секторі – завдання, яке він сам назвав “політичним самогубством” – але він дистанціювався від відповідальності за боротьбу із зловживаннями, заявивши серед іншого, що “не відповідальний за роботу прокурора…. судової системи”. Яценюка і самого піздорюють у корупції, і це точно не те, чого президент мав би очікувати від другої людини держави“, – пише Коген.

31/12/2015  http://m.ukrainian.voanews.com/a/poroshenko-yatsenuk-reuters-cohen/3124685.html

 383463610

Поділитися