• Home »
  • Новини »
  • Путін заявив, що набуття російського громадянства можуть спростити для всіх українців…

Путін заявив, що набуття російського громадянства можуть спростити для всіх українців…

Витрати на надання громадянства РФ жителям Донбасу можуть сягнути 100 млрд руб., але російська влада може спростити процедуру отримання російського паспорта для всіх українців.
У Кремлі роздумують над тим, щоб надавати громадянство у спрощеному порядку не тільки жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей, а й усім українцям. Про це сьогодні на прес-конференції в Пекіні, яку транслював телеканал “Россия 24”, повідомив президент РФ Володимир Путін.

“Що стосується обговорення цієї теми: я думаю, що в обговоренні цієї теми, передусім, особливо з урахуванням “страшилок” для російського бюджету, для наших бюджетників, ось ці “страшилки” вкидають, безумовно, ті чи ті політичні сили, які не хочуть, щоб Росія підтримувала людей, які проживають на Донбасі”, – зазначив Путін.

Він додав, що рішення про російське громадянство для українців не було спонтанним, все було прораховано наперед. На думку російського президента, третина з  претендентів на російський паспорт – пенсіонери.

Путін підкреслив, що витрати на надання громадянства РФ жителям Донбасу можуть сягнути 100 млрд руб. ($15,5 млн).

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

24 квітня 2019 року Путін підписав указ, який спрощує набуття російського громадянства жителями окупованих бойовиками територій Донбасу.

У МЗС України вважають указ “юридично нікчемним” і таким, що не змінює належності жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства.

Президент України Петро Порошенко заявив, що указ про видавання паспортів свідчить про намір РФ позбутися Мінських угод. Він закликав міжнародних партнерів України “не допустити найгіршого сценарію” і жорстко засудити дії російської влади, а також посилити санкції.

У команді обраного президентом України Володимира Зеленського заявили, що рішенням видавати паспорти жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою Росія визнала свою відповідальність як країни-окупанта.
https://gordonua.com/ukr/news/war/-putin-zajaviv-shcho-otrimannja-rosijskogo-gromadjanstva-mozhut-sprostiti-dlja-vsih-ukrajintsiv-919291.html

27.04.2019.

198563

Поділитися