ПОРОШЕНКО ПРЕЗИДЕНТ- НАЦІОНАЛИСТ?

«Виховати широкі маси народу в національному дусі

можна тільки на шляхах підняття їх соціального рівня.»

Заборона залізничного сполучення з Росією,  захист української мови,  підтримка Української православної церкви Київського патріархату, ініціатива створення спеціального органу, який покликаний добиватись фінансової компенсації від Росії за анексію Криму та війну на Донбасі. Так, усі ці та інші ідеї, які роками активно пропагували і продовжують відстоювати українські націоналісти сьогодні  взяв  на озброєння Петро Порошенко!  Але  нещодавно «популістичні, націоналістичні та євроскептичні політичні сили намагатимуться втрутитись у вибори на користь Кремля»…))  То де  істина

 «В Україні є величезний запит на націоналістичні ідеї»

Олександр Солонько:

Те, що Порошенко звернувся до цих питань, свідчить, що у суспільства є величезний запит на націоналістичні ідеї. Такий запит був і у 2014 році.  Оскільки Петро Порошенко належить то «кучмівського» політичного класу, який є референтним, то його політологи працюють з соціологією, дивляться на тренди, намагаються виокремити для себе певні електоральні поля і у подальшому активно використовують цю інформацію. Так, за результатами соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології за червень 2018 року, за Порошенка проголосували б лише 5,2% виборців. Найбільше Порошенка підтримує захід та центр. Але, разом з тим, у Порошенка найвищий антирейтинг – 48,3 %. При тому найкраще до президента ставляться знову ж таки мешканці саме Західної України, там у нього найнижчий серед інших регіонів антирейтинг – 31,9%.

Ярослав Макітра:

Патріотизм – це нова стратегія Петра Порошенка напередодні виборів. Вона зумовлена тим, що країна перебуває у стані війни, а президент є Головнокомандувачем і саме він відповідає за звільнення окупованих території та посилення патріотичних настроїв. Порошенко такими заявами ще й хоче відмежуватись від соціально-економічних негараздів в Україні. Тому ставка на такі патріотичні гасла у теперішній ситуації для Порошенка виглядає цілком логічною. Інша справа – це електоральна ніша, яка сповідує такі погляди. Тут є питання, чи вдасться Порошенку у неї зайти…

Віктор Небоженко:

Політологи Порошенка намагатимуться мобілізувати націонал-демократичний та націоналістичний електорат. Сама по собі ця ідея технологічно непогана, але це все робиться у дуже примітивній формі.

Олександр Солонько:

Справді, після того, як було окуповано Крим та Донбас, поменшало проросійськи налаштованих мешканців України. З рештою намагаються працювати «Опоблок» та «За життя». Таким чином Порошенко організовуватиме патріотичний електорат проти російського реваншу. Мобілізація патріотично налаштованих виборців буде одним із завдань, які президент використовуватиме у своїй передвиборчій кампанії. Хоча сам президент, толеруючи діяльність проросійських ЗМІ, Московського патріархату, торгівлю «на крові» призвів до того, що сьогодні можливий реванш проросійських сил…

Віктор Небоженко:

Усі іміджмейкери Порошенка родом із Львівщини. Вони багато зробили на виборах 2014 року, щоб привести до влади нині діючого президента і зараз мають намір це повторити.

Ярослав Макітра:

Ідеологом політичної стратегії Петра Порошенка, як стверджують у експертному середовищі, є Ігор Гринів, який добре знає «западенський» менталітет. Серед тих, хто керує його передвиборчою кампанією –  Ковальчук, Березенко, Медведєв, які також тримають руку на пульсі патріотичних та націоналістичних настроїв великої частини суспільства центральної частини країни. Вочевидь, що без думки цих людей не приймаються рішення щодо політичної стратегії президента напередодні виборів. Але, за моїми даними, і сам Петро Порошенко стежить за роботою своїх політтехнологів, він сам докладається до формування ідеології своєї передвиборчої кампанії.

Націоналістична риторика Президента має щось спільне з його практичними діями?

Олександр Солонько:

Патріотична риторика президента розходиться з відповідними кроками. Президент говорить про необхідність нових економічних санкцій проти Росії і водночас ми бачимо, що у нас зростає товарообіг з РФ, поглиблюється процес нашої економічної залежності, чим створюються додаткові важелі для тиску на Україну з боку країни-агресора. Ми чуємо заклики про єдину помісну церкву і водночас спостерігаємо за бездіяльністю влади стосовно Московського патріархату, який намагається дискредитувати ідею Томосу та й загалом усією своєю діяльністю демонструє відверту ворожість до України та безмежну лояльність до Кремля. Відповідальність за економічні негаразди в Україні Порошенко почав перекладати на уряд Гройсмана, який дійсно є некомпетентним, але до формування якого причетна політична партія Порошенка – БПП.

Олександр Солонько:

На політичній арені –  епатаж та відверта клоунада. Якщо Порошенку вдасться вийти у другий тур президентських виборів, то він зробить усе, аби у другому турі його конкурентом був пропутінський політик.

Марія Бойко, «Вголос»

02.02.2019.

4e802836fd071660361df1057393376e

 

Поділитися