• Home »
  • Новини »
  • ОНУК «ГІЛЬЙОТИНИ УКРАЇНИ» ВКРАВ 40 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНСЬКИХ ГРОШЕЙ…

ОНУК «ГІЛЬЙОТИНИ УКРАЇНИ» ВКРАВ 40 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНСЬКИХ ГРОШЕЙ…

Онука  «гільйотини України» 30-х років  минулого сторіччя, за  поданням  доктора  історичних наук  Юрія Шаповала,  нардепа   від «опозиційного блока»  відомого  рига  Євгена Балицького підозрюють у розкраданні майже 40 мільйонів державних гривень

Колишній прокурор Запорізької області намагався загальмувати справу, за що і поплатився своїм місцем…

Схоже,  позиція ГПУ не дозволятиме народному депутату від Мелітополя (Запорізька область)  Балицькому піти від відповідальності за привласнення 37 мільйонів 466 тисяч гривень державних коштів. За даними правоохоронців, народний обранець довгий час намагався впливати на хід розслідування, в чому йому допомагало активне членство в Партії регіонів і особисті зв’язки з оточенням побіжного Януковича. Тепер же представник «Опозиційного блоку» знову опинився в полі зору правоохоронців – вже нової формації.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, відкритого за статтею Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем», Євген Балицький і члени його сім’ї в 2000 році на базі заводу «Автогідроагрегат» (АГАТ), акції якого виявилися в їх володінні, створили ТОВ «Мелітопольський завод підшипників ковзання». Новій структурі передали  комплекс і обладнання АГАТА.

Через шість років після заснування ТОВ, засновники підприємства отримали в Державному експортно-імпортному банку України кредит в розмірі майже 37,5 мільйонів гривень. У 2008 році власники підприємства, включаючи Євгена Балицького, придумали злочинну схему по заволодінню державними коштами. Для цього вони стали купувати цінні папери вже ліквідованих підприємств та акції пов’язаних фірм. Щоб довести до банкрутства «Мелітопольський завод підшипників ковзання», цілісний майновий комплекс і обладнання підприємства-позичальника було відчужене пов’язаним підприємствам. Ця схема розкрита і підтверджена в ході судового розслідування.

Наступні п’ять років банк в судах різних інстанцій намагався повернути гроші, видані Балицькому, але його вплив в політичному житті держави і зв’язку зі злочинною владою стали запорукою перемоги в цих судових баталіях.

У 2012 році директор «Мелітопольського заводу підшипників ковзання» в суді повністю визнав вину в умисному доведенні підприємстві до банкрутства, за що був оштрафований на 8500 гривень, уникнувши реального покарання. Того року у виключній силі Партії регіонів сумнівалися далеко не всі.

У 2009 році Балицький заснував ще один «Мелітопольський завод підшипників ковзання», скориставшись лінгвістичним каламбуром (підприємство, створене у 2000 року отримала назву «Мелітопольський завод ПІДШИПНИКІВ сковзання», а в 2009 році – «Мелітопольський завод ПІДШИПНИКІВ ковзання», тобто без букви « з »). Засновниками цього підприємства стають батько нардепа Віталій Броніславович Балицький і син парламентарія Олександр Євгенович Балицький.

Зараз співробітники прокуратури Запорізької області знову підняли цю справу, яке вдало стримував на томозах попередній прокурор Олександр Шацький. За інформацією з коридорів цього відомства, нещодавно призначений прокурор області Валерій Романов не має наміру приховувати інформацію про злочинну діяльність народного депутата від «Опозиційного блоку». Тому на підприємствах, підконтрольних нардепу, готуються слідчо-оперативні дії.

Рахунок пішов на дні, а то й на годинник.

Втім, існує велика ймовірність того, що народний обранець з державними мільйонами поїде на тимчасово окупований півострів – там його чекає персональна яхта під російським прапором і безбідне існування.

http://vlasti.net/news/249189

01.07.2018.

cf4507ae4969876df39b5f798b6f40ce_XL

Поділитися