• Home »
  • Новини »
  • НЮРНБЕРЗЬКИЙ ТРИБУНАЛ ВИЗНАВ, ЩО УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ НЕ БУЛИ СОЮЗНИКАМИ ГІТЛЕРА…

НЮРНБЕРЗЬКИЙ ТРИБУНАЛ ВИЗНАВ, ЩО УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ НЕ БУЛИ СОЮЗНИКАМИ ГІТЛЕРА…

Польський закон про Інститут національної пам’яті є дискримінаційним для українців. Коментуючи підписання президентом Польщі Анджеєм Дудою так званого «антибандерівського закону», яким, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів», народний депутат України – Юрій Шухевич зауважив, що прийняттям закону Польща різко зачепила Ізраїль, і ця країна різко відповіла, заявивши, що відкличе посла та багато іншого.

«І тут вони таки дійсно стривожилися. Вони знають про ізраїльське лобі у Сполучених Штатах. А українці все стерплять, і це дійсно так. Бо коли прийняли попередній закон у минулому році, то наш Президент поїхав до Варшави, ставав на коліна», – зазначив Юрій Шухевич та додав, що після такої реакції у Польщі вирішили, чому б не прийняти черговий закон.

Гість програми зауважив, що у Польщі українських націоналістів називають союзниками Гітлера.

«Це неправда, тому що свого часу прокурор Руденко на Нюрнберзькому процесі старався у цьому ж звинуватити і Організацію Українських Націоналістів, і Українську Повстанську Армію. Нюрнберзький суд не прийняв доказів, сказав, що це необґрунтовано. Неповний переклад Нюрнберзького процесу російською мовою  приховує цей факт. Але якщо ви подивитеся англійський переклад, то там є, що представили відповідні документи, які свідчили, що українські націоналісти вже 1941 року боролися з німецькою окупаційною владою. І в 1942 році, коли була утворена УПА, що бандерівська частина ОУН перейшла до збройної боротьби проти німців за відновлення Української Держави», – наголосив Юрій Шухевич та додав, що звинувачення на адресу українських націоналістів про те, що вони були союзниками Гітлера, є безпідставними.

З його слів, і за радянських часів, і у судовому процесі за позовом Вітренко про скасування указів Президента України Ющенка про вшанування борців за незалежність України посилалися на Нюрнберзький процес, на докази, яких там насправді немає…

«Польща порушила Європейську конвенцію прав людини, протокол 12, стаття 1, де забороняється будь-яка дискримінація за расовими, релігійними, національними, політичними… Вважаю, що цей закон є дискримінаційним з точки зору українців як нації, а з іншого боку – з політичного», – наголосив Юрій Шухевич.

http://neskorena-nacia.com.ua/novyny/1382-yurii-shukhevych-niurnberzkyi-sud-vyznav-shcho-ukrainski-natsionalisty-ne-buly-soiuznykamy-hitlera.html

nunberg_big-2

 

Поділитися