МОСКВА ГОТУЄТЬСЯ АТАКУВАТИ УКРАЇНУ З ЗАХОДУ…

Останнім часом з боку самопроголошеної невизнаної Придністровської молдавської республіки продовжують надходити нездорові сигнали, що, зокрема, вказують на фактичні дії її з виходу з мирної угоди та іншого бачення змісту міжнародних документів з придністровського врегулювання.

 

Так, після того, як влада ПМР порушила питання використання прапору РФ, як державного, так званий голова уряду ПМР Олександр Мартинов заявив про наміри Тираполя легітимізувати інститут судових виконавців РФ на території ПМР.

Таким чином, ми є свідками послідовних кроків ПМР за мовчазної згоди Кремля на аншлюс з РФ. Оскільки всім зрозуміло, що немає жодних державних інституцій ПМР, а є маріонеткове керівництво сепаратистської невизнаної території, політика Тирасполя свідчить про чергове порушення міжнародних угод з боку Росії.

В той же час звертає на себе увагу поява в Росії окремих матеріалів, шо розглядають плани проведення наступальної операції на південній ділянці Одеської області, висадки російського десанту з метою організації «коридору» до ПМР. 

 

Такий розвиток ситуації на південно-західному напрямку вимагає від України рішучих дій політико-дипломатичних. У зв’язку з цим направляю Секретарю Ради національної безпеки та оборони України Олександру Турчинову звернення з пропозиціями мінімізації загроз російської підривної роботи проти України з боку території ПМР, а також поверненням Тирасполя до виконання зобов’язвнь в рамках мирної угоди.

Ірина Фріз

09.08.2017.

 180346

Поділитися