• Home »
  • Новини »
  • МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ ОЧОЛЮЮТЬ СЕПАРАТИСТИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ ОЧОЛЮЮТЬ СЕПАРАТИСТИ

Сьогодні, 5 вересня 2017 року, Верховна Рада України вирішуватиме долю української освіти – розглядатиме законопроект 3491-д – “Закон про освіту”, який може знищити не тільки освіту українською, а і державу Україна. Тому закликаю всіх сказати “НІ” цьому законопроекту!

Стаття 7 “Мова освіти” в останній редакції законопроекту 3491-д звучить так:

  1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
    Держава забезпечує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах.
    Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. (Тобто Міністерство освіти України і місцях компактного проживання меншин провокує сепаратизм)

Це право реалізується через окремі заклади освіти, класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини та корінного народу України поряд з українською мовою, що створюються відповідно до законодавства, і не поширюється на заклади освіти, класи (групи) з навчанням українською мовою. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, також гарантується право на вивчення рідної мови в державних і комунальних закладах освіти або через національні культурні товариства.
Особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.
2. Закладами освіти забезпечується обов’язкове вивчення державної мови, зокрема, у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.
Особам, які належать до національних меншин, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.
3. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, в державних і комунальних закладах освіти.
4. У закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
5. За бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови національної меншини як дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.  ( Тобто відповідні курси будуть вестися мовою меншин за рахунок всіх українців)
6. Держава сприяє створенню та функціонуванню закладів освіти за кордоном, у яких здійснюється навчання українською мовою або вивчається українська мова.

 e4529863ba121a876ce24bf1c8e0ea0f

Поділитися