• Home »
  • Новини »
  • ГААЗЬКИЙ ТРИБУНАЛ ВИЗНАВ ПІДСЛІДНІСТЬ ФАКТІВ АГРЕСІЇ РОСІЇ В КРИМУ ТА НА ДОНБАСІ…

ГААЗЬКИЙ ТРИБУНАЛ ВИЗНАВ ПІДСЛІДНІСТЬ ФАКТІВ АГРЕСІЇ РОСІЇ В КРИМУ ТА НА ДОНБАСІ…

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оприлюднив звіт про попереднє розслідування по Криму і Донбасу. Дії РФ в ньому кваліфікуються як агресія.

Увагу на важливе рішення Гаазького трибуналу звернув в Facebook відомий український волонтер і блогер Мирослав Гай, передає “Діалог.UA“. У п’ятницю, 7 грудня, Гаага оприлюднила “Звіт про дії по попередніх розслідуваннях 2018 р.” за позовами України проти РФ. Там дії Кремля кваліфікуються як “міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ”.

“Маємо визнану війну, розпочату Росією проти України”, – підкреслив Гай важливість даного документа.

Попереднє розслідування торкнулося розгону Майдану, анексії Криму, примусовий призов кримських чоловіків в російську армію, переслідування проукраїнських жителів півострова, а також зміна його демографічного складу. Крім того, будуть розглянуті захоплення майна, вбивства і тортури як в Криму, так і на Донбасі.

“Віроломне вбивство: Бої за Іловайськ в серпні 2014 року стали найбільш кровопролитним періодом збройного конфлікту і призвели, за деякими даними, до загибелі близько тисячі українських військовослужбовців. Передбачається, що багато українських солдатів загинуло під час спроби відступу, коли вони зазнали нападу і обстрілу з боку збройних антиурядових груп / збройних сил Російської Федерації, деякі з яких видавали себе за українські військові підрозділи “, – йдеться в звіті.

Попередні висновки Гааги повністю спростовують заяви вищого керівництва РФ і російських пропагандистів про війну в Україні.

 Mizhnarodniy-sud-OON-u-Gaazi.-Foto-FB-Bogdan-Kriklivenko-2-620x400

Поділитися