ФРОНТ МОЖЕ ПОСИПАТИСЯ…

Учора, 09.06.2018, до мене із зони ООС передзвонили військовослужбовці 14 бригади (військова частина А…), які кипіли обуренням. Один мені із них сказав, що він зараз піде до комбата і віддасть йому автомат, а сам забереться додому, оскільки права простих військовослужбовців ігноруються керівництвом.
Річ у тому, що більшість цих військовослужбовців, які звернулись про допомогу, проходять військову службу в лавах Збройних Сил України, а саме в 14 бригаді, з 2016 року. З цього року (більшість із вересня) вони і несуть службу в зоні АТО (ООС). Ніхто із цих військовослужбовців не вчиняв самовільне залишення військової частини (дезертирство), деяких з них я знаю і скажу, що службу з ними нести можна було. Ці вояки із механізованого батальйону, тобто піхота, яка службу несла на так званій «точці нуль».
Так от, оці військовослужбовці з 2016 року проходять військову службу в зоні АТО (ООС) і для деяких з них загальний стаж перебування в зоні бойових дій становить понад 1 рік, а їм не видали посвідчення учасників бойових дій. Вояки мені пояснювали, що їх, які готові зі мною почати йти за поновленням своїх прав на набуття статусу учасника бойових дій, є 11 осіб (а насправді по всій бригаді отаких вояків з порушеними правами значно більше).
Я сказав, що ні в якому разі не слід йти до комбата і висловлювати йому в серцях все, що про нього думають вояки, а тим більше лишати зброю та покидати місце служби, а варто цю проблему довести до відома вищестоячого керівництва і переконати його в недоцільності дозволяти штабістам із 14 бригади подібні прояви бездіяльності. Мною був запропонований наступний план дій, який сподобався воякам, і полягав у наступному:
– подача на урядову гарячу лінію заяв з певним текстом, який вони узгодять;
– розміщення публікації про цю ситуацію та її поширення у цій соціальній мережі;
– після цього чекаємо реакції органів державної влади на заяву, подану на угл, і, в залежності від строків та якості задоволення піднятих питань, визначимось із подальшими діями.
Мене здивувало, що аж 11 (одинадцять !!!) військовослужбовців готові відкрито виступити проти бездіяльності чи недолугості в оформлені документів свого керівництва. Я ж коли був у цій військовій частині, то зі мною йти чомусь поруч ніхто не хотів((( А тут, аж 11 !!!
Реалізовуючи задуманий план, мною був підготовлений ось такий текст під кожного військовослужбовця з урахуванням особливостей кожного:

На урядову гарячу лінію

ПІП та інші анкетні дані заявника

ЗАЯВА №1
щодо ненадання статусу учасника бойових дій

Я проходжу військову службу на підставі відповідного контракту, укладеного між мною та Міністерством оборони України ХХ.ХХ.2016.
З ХХ.09.2016 у складі військової частини А…  мене було направлено для проходження військової служби в зону проведення АТО, де я виконував бойові завдання до листопада 2017 року, після чого військова частина була піддана ротації. З ХХ.04.2018 я знову у складі військової частини А…. був направлений для виконання бойових завдань в зону проведення АТО (ООС).
Станом на сьогоднішній день мені та ряду таким же військовослужбовцям, що і я (нас порядку сотні осіб) не видано посвідчення учасників бойових дій. Причини називаються якісь неймовірні.
На підставі викладеного, –

прошу:

  1. Організувати належних заходів щодо видачі мені посвідчення учасника бойових дій в якомога стислі строки.
    2. Повідомити причини тривалого неприсвоєння мені статусу та невидачі посвідчення учасника бойових дій.
    3. Повідомити про заходи дисциплінарного стягнення, застосованих до осіб винних у порушенні моїх прав.

З повагою Ініціали, прізвище
09.06.2018

Я вирішив не розголошувати у цьому дописі відомості цих військовослужбовців, нехай вони самі підтвердять або спростують наявність цієї проблеми. Можуть і інші військовослужбовці показати свою обізнаність щодо наявної проблеми.
Зазначу лише те, що урядовою гарячою лінію заяви військовослужбовців зареєстровані за наступними номерами: перелік номерів.

Що буде далі, поінформую в цьому ж профілі. Чекаємо.
p.s. Причиною не ухвалення рішення відповідною комісією про надання статусу учасників бойових дій воякам 14 бригади, що підняли цю проблему, подейкують, є неналежне виконання своїх посадових обов’язків посадовими особами 14 бригади, відповідальними за присвоєння статусу учасників бойових дій вояками цієї військової частини, що виразилось у неналежному оформлені всіх документів

Natalya Le Borgne de la Tour поширила допис.

Адміністратор · 20 червня о 23:21

Богдан Муха

eaf1f42e21c3aa70faf313b83510b9a7

Поділитися