• Home »
  • Новини »
  • ФБР НЕЗАДОВОЛЕНА СИТНИКОМ ТА АНТИАМЕРИКАНСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ «АНТИКОРУПЦІОНЕРА» ШАБУНІНА…

ФБР НЕЗАДОВОЛЕНА СИТНИКОМ ТА АНТИАМЕРИКАНСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ «АНТИКОРУПЦІОНЕРА» ШАБУНІНА…

Здається, Ситнику – гаплик. Втім, не лише Ситнику. Дуже схоже, що предметом ретельного вивчення ФБР на предмет антиамериканської діяльності стане пан Шабунін і вся його «антикорупційна» зграя.

Газета «The New York Times» опублікувала статтю, в який йдеться про те, що юристу Білого дому часів президентства Барака Обами Грегорі Крейгу можуть висунути звинувачення в «справі Манафорта». Видання пише, що Крейга можуть звинуватити в тому, що він співпрацював з Манафортом і приховав фінансування юридичної компанії «Skadden, Arps, Slate, Meagher&Flom», яка складала звіти на користь Адміністрації президента України Януковича (зокрема – саме юристи Skadden склали звіт щодо справи проти Юлії Тимошенко). «Справа, що стосується Крейга, була передана в січні прокуратурі Вашингтона», – зазначає видання.

https://www.nytimes.com/…/foreign-lobbying-gregory-craig-ma…

Розслідування в США відносно Крейга було спричинено інформацією, яку Україна передала безпосередньо в Білий Дім, минаючи дипломатичні канали. Йдеться, перш за все, про покази керівника САП Назара Холодницького, які він дав стосовно ролі директора НАБУ Артема Ситника та спецпредставника ФБР в Україні Карен Грінавей у спробі компрометації кандидата в президента Трампа в 2016 році. Три роки тому місіс Грінавей з метою допомогти Хіларі Клінтон перемогти на виборах Дональда Трампа розшукала в записах з так званої «чорної бухгалтерії Партії Регіонів» (це був стос папірців, де зазначався рух готівки, знайдений у центральному офісі Партії Регіонів після того, як у лютому 2014 року його підпалила Тетяна Чорновол) позначки про те, що гроші виплачувались також і американському консультанту Полу Манафорту.

У 2016 році Манафорт очолив передвиборний штаб Трампа й Грінавей на прохання штабу Клінтон передала Ситнику для публікації на сайті НАБУ витяги з «чорної бухгалтерії» – щоби легалізувати компромат на Манафорта. До речі, тоді трапилась кумедна історія: щоби якось пояснити, звідкіля в Ситника опинилась «чорна бухгалтерія ПР», тодішній заступник посла США (нині – заступник Державного секретаря) Джорж Кент доручив брудну роботу народному депутату Сергію Лещенку та першому заступнику голови СБУ Віктору Трепаку (Трепак на той час вже був виведений у розпорядження й готувався покинути лави СБУ, оскільки був задокументований на специфічних відносинах з американським посольством). Так ось, Лещенко, публікуючи в «Українській правді» витяги з «чорної бухгалтерії», навіть не поцікавився, що саме він поширює, і лише прочитавши власну публікацію зрозумів, що в числі отримувачів «чорного кешу» від Партії Регіонів значиться також редакція «Української правди».

Доки Холодницький цілувався з Ситником у ясна, він не бачив нічого протизаконного в тому, що НАБУ замість того, щоби притягувати до відповідальності за корупційні злочини чиновників категорії А, обслуговує на гроші українських платників податків іноземні спецслужби, причому – робить це на шкоду національним інтересам України. Але тепер він прозрів і розповів під протокол, як Ситник і Грінавей у 2016 році викручували йому руки, вимагаючи, щоби ніде не фігурувало прізвище Крейга, який отримував гроші від Партії Регіонів разом з Манафортом. Річ у тім, що Крейг належав до активістів Демократичної партії й раніше працював юристом у складі команди Барака Обами, чинного на той час президента США.

Наслідки не забарились: за цю витівку в грудні 2018 року місіс Грінавей попри 22 роки безпорочної служби була звільнена з ФБР. У січні 2019 року розпочато розслідування щодо Крейга, а найближчим часом у дуже пікантній ситуації можуть опинитись заступник Держсекретаря Джон Кент, колишній посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і нинішній посол Марі Йованович.

Що ж стосується Шабуніна, то дуже ймовірно, що він залишиться не тільки без американського фінансування, але й без американської візи, оскільки Карен Грінавей після того, як її вигнали з ФБР за антиамериканську діяльність (а втручання державного службовця США у вибори президента США інакше не можна кваліфікувати) стала українським «громадським активістом» і тепер є членом наглядової ради псевдо-громадської організації «Центр протидії корупції», яку очолює Шабунін.

До речі, якщо кого цікавить, чому українські корупціонери сидять у Кабміні, Верховній Раді та Адміністрації Президента, а не в тюрмі, то всі запитання треба адресовати саме Карен Грінавей, яка впродовж трьох років фактично керувала Національним антикорупційним бюро України.

Volodymyr Boiko

21.03.2019.

76

Поділитися