Facebook блокує акаунти українців…

Акаунти людей з українською позицією все частіше блокують у Facebook. Заблоковують навіть за повідомлення трирічної давнини.

Волонтер та засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега щодня допомагає українській армії, а також веде активний блог і пише в Facebook: “За слова, які ми часто використовуємо в нашій полеміці, а саме хохли, кацапи, русня, свинособаки тощо, перебанили вже половину українських блогерів”, – зазначив Дейнега.

А ось російських пропагандистів за ті ж самі слова  та ще й за матюки  зовсім  не помічають. Сторінки, до прикладу, “Новоросія”, чудово існують. Це сторінки терористичних організацій, які закликають до військових дій, терактів і т. д., але Facebook це не цікавить, – заявив засновник руху “Переходь на українську” Олександр Іванов.

Активно блокувати українців у Facebook почали з 2014 року, коли Росія захопила Крим та вдерлася на Донбас. Тоді активізувалась не лише армія терористів, а й армія так званих ботів.

Наприклад, Facebook заблокував та видалив фотографію дівчинки з нагородою свого загиблого тата у війні на Донбасі, а причиною видалення була оголеність, що на думку цензури ФБ  можна розглядати як дитячу порнографію. Однак дівчинка на фото була одягнена в сукню і на грудях висіла нагорода тата,
– наголосив Іванов.

В Україні зробили власне розслідування, яке підтвердило, що до блокувань таки причетна Росія.

“Міністерство інформаційної політики зробило дослідження, де знайшли одну із ключових осіб, яка відповідальна за ці речі у Facebook – це росіянка. Вона працювала до цього в умовному аналозі Міністерства інформаційної політики в РФ”, – розповів Віталій Дейнега.

Росія грошей на кремлівських ботів не жалкує, вони можуть не лише вас обмовити. Декілька місяців тому у Facebook таки запустили інструмент, з допомогою якого можна оскаржити блокування. Але і це не завжди працює, адже заявки розглядають вибірково і причин відмови не пояснюють.

https://24tv.ua/chomu_facebook_masovo_blokuye_akaunti_ukrayintsiv_neochikuvani_prichini_n1009971

1349265796_mzuckerberg-at-moscow-0

 

Поділитися