• Home »
  • Новини »
  • Естонія та Латвія оголосили про переведення всіх російських шкіл на естонську ти латишську мови навчання…

Естонія та Латвія оголосили про переведення всіх російських шкіл на естонську ти латишську мови навчання…

Президент Естонії Керсті Кальюлайд в новорічному зверненні заявила, що питання про переведення російських шкіл на естонську мову навчання вже «давно вирішене», повідомляє Sputnik Естонія. «Ми фактично прийняли це рішення, хоча про нього і не говорили, тому що в Естонії не готують вчителів для російських шкіл», – заявила Кальюлайд.

«Не можна говорити, що ми повинні домовлятися про єдину естоноязичной школі Естонії – це рішення вже прийнято…», – підкреслила президент. Представник об’єднання «Російська Школа Естонії» Аліса Блінцова зазначила, що заява президента країни суперечить низці міжнародних норм, що вказують на обов’язок держав організовувати освіту мовами національних меншин.

У грудні 2018 року в Україні  пані Ніцой закликала владу  перейти  в школі  виключно на українську  мову за прикладом Прибалтики. Естонія має намір за 20 років змусити населення говорити  лише  естонською. Немає  сумнівів , що цього результату  буде  досягнуто. Вже  сьогодні білоруський журналіст Герман Напольский, який приїхав на конференцію в Таллінн на запрошення її організаторів, був позбавлений акредитації на захід після того, як запитав, з ким із її учасників можна говорити російською.

         Ще раніше влада Латвії схвалили переведення всіх російських шкіл країни виключно на латиську мову.

10.01.2019

https://novorosinform.org/754728?fbclid=IwAR0bwfas_ctGR6GiTExEWUsnkRsXRfziN_XJSOC0j_xgcGgSGSKBvnlH4U4

943528

 

Поділитися