• Home »
  • Новини »
  • До питання формальної ліквідації Білоруської державності…

До питання формальної ліквідації Білоруської державності…

Треба розуміти, що Білоруська державність взагалі є лише побічним продуктом нашої боротьби за розбудову української нації та держави в останні 800 років. Оскільки наші головні вороги (поляки та кацапи) їй мусіли протистояти, то звичайно краще було ділити єдину Стару Русь на якомога більше число окремих шматків.

Однак, оскільки станом на 1990 р. на території радянської Білорусі зберігалась достатньо велика єдина мовна спільнота (головно по селах), то добра підстава для розбудови нації та держави таки ще залишалась. Хоча треба завжди враховувати ту обставину, що частину Білої Русі на Берестейщині, Пінщені, Гомельщині  складало і складає автохтонне українське населення. Для них білоруська мова ніколи не була і не стала рідною…

Станом же на сьогодні і білоруська мовна спільнота зникла, а політична так і не народилася.  Тому число бажаючих будувати націю там більшим не стало, хоча їх і завжди був абсолютний мізер.

Тому Путін з допомогою Лукашенко може сміливо ліквідовувати ту державність хоч зараз, і якоїсь серйознішої реакції на це не буде ні в самій Білорусі, ні в світі євро-ліберастії.

Більше того, швидше за все  саме в Євро-ліберасто-союзі зрадіють цій обставині більше, ніж у самій Касабії.  Ну хіба крім як у Польщі та Прибалтиці, на кордони яких орда повертається…

Taras Korpalo

2019 р.

original-925x640

 

Поділитися