• Home »
  • Корисно знати »
  • ЗА ІНІЦІАТИВИ Мустафи Найєма НАРДЕПИ ВДВІЧІ ЗБІЛЬШИЛИ ЗАРПЛАТУ СОБІ, ЧЛЕНАМ КАБМІНУ, ПРАЦІВНИКАМ НАЦБАНКУ, ПРОКУРОРАМ І СУДДЯМ

ЗА ІНІЦІАТИВИ Мустафи Найєма НАРДЕПИ ВДВІЧІ ЗБІЛЬШИЛИ ЗАРПЛАТУ СОБІ, ЧЛЕНАМ КАБМІНУ, ПРАЦІВНИКАМ НАЦБАНКУ, ПРОКУРОРАМ І СУДДЯМ

Як відомо користуючись посадою, та своїм особливим статусом при  Порошенку, Мустафа Найєм перевіз до України майже сотню родичів, і збирається привезти ще більше! http://una-unso.com/korysno-znaty/pro-te-chomu-lancyugovomu-psu-poroshenka-deputatskoi-zarplaty-na-zhyttya-ne-vystochae.html Зрозуміло, що для такої кількості родичів Мустафі не вистачає грошей… Тому вже за січень 2015 року народні депутати України можуть отримати вдвічі більшу зарплату, ніж отримували торік.

Нова заробітна плата народних обранців може складати від 8526 до 12180 гривень.  І це при тому , що зарплата українців скоротилася на 13,5%!  А роботодавці підвищують вимоги до працівників та зменшують зарплати

Під час останніх виборів Верховної Ради кандидати нарікали на низьку депутатську зарплату. “За 5 тисяч гривень я не працюватиму в парламенті. У Києві неможливо прожити на такі гроші”, – нарікав тоді Мустафа Найєм із “Блоку Петра Порошенка”.

“Підвищення зарплати народним депутатам — це мародерство. Кидається кістка, щоб вони голосували за потрібні законопроекти. Їх дешево підкупили”, – вважає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Він говорить, що виплати чиновникам повинні формуватися за простим принципом, як у європейських країнах. “Там зарплата прив’язується до найбільш шанованих категорій у суспільстві, які формують інтелект нації, її спроможність бути успішною. Наприклад, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія, Австрія, Швейцарія характеризуються тим, що практично заробітна плата депутатів співвідноситься із зарплатою вчителів і лікарів. Бо це рушійний, важливий та численний прошарок населення, який забезпечує процвітання країни. У цих країнах середній клас становить від 75 до 85 відсотків населення. Депутати є частиною цього середнього класу. Там олігархату немає, мільярдерів теж. Нашим нардепам також треба прив’язатися до середньої зарплати цих категорій. Тоді в них буде оплата не більше середньої по країні. Сьогодні це 3200 гривень. Зарплату високопосадовців треба публічно обговорювати. Бо вони – наймані працівники“, – наголошує Соскін.

Багато експертів говорять, що парламентарі не встигли прочитати закон про держбюджет, за який голосували. “Перед голосуванням за держбюджет його ніхто не читав, документ ухвалили хаотично. Там схований не один такий сюрприз. Чому підняли собі зарплату? Треба було порадувати депутатів, які потрапили до Верховної Ради вперше і постійно скаржилися на те, що їм немає за що житии”, – вважає економіст Олександр Охріменко.

В уряді пояснили, зарплати яких чиновників не будуть скорочені в новому році У Європі вважають, що зарплата депутата повинна бути на рівні середньої в країні, збільшеної вдвічі. “У нас ця сума не має перевищувати 7 тис. грн. Якщо в Україні середня зарплата зростатиме, вона буде більшою і в народного обранця. Зараз у нас між середньою та новою депутатською – розрив учетверо.

Все, що фінансують за рахунок бюджету, повинно обговорюватися і бути відомим суспільству. Починаючи із зарплати прибиральниці у Верховній Раді. Наприклад, у Німеччині будь-який громадянин може побачити на сайті парламенту, хто скільки отримує. Зарплата держслужбовця не може бути таємницею”, – зазначає Охріменко.

Тим часом стало відомо, що слідчі Антикорупційного бюро можуть отримувати по 20 тисяч гривень.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/nardepi-zbilshili-zarplatu-vdvichi-sobi-chlenam-kabminu-pracivnikam-nacbanku-prokuroram-i-suddyam-403334.html

25.02.2016

fbaf628b85f9f064688ed7fe9949f5261447220316

Поділитися