Яке відношення має Білецький до українського націоналізму?

Яке відношення має Білецький до українського націоналізму? Після його останнього інтерв`ю, опублікованого на сайті “Фокус”, вже ніякого. Або ж він профан в ідеології, який не розуміє фундаментальних речей націоналізму та не слідкує за розвитком націоналістичної думки в Світі.
Витяг з розмови Білецького та кореспондента:

Кор. Ваша партия, естественно, будет националистической. Какой именно национализм вы будете исповедовать?

— Наша программа — это ответ не только на украинские, но и на мировые вызовы, которые касаются и Украины. Это не программа узко культурологического или узко языкового национализма, это не программа популизма в стиле “за всё хорошее и против всего плохого”…

Кор. Азов исторически вырос из ультраправых организаций, с присущими им темами “расовости”, “великодержавности”, соответствующей эстетикой и т. д. Ваша партия наследует эти традиции или отказывается от них?

— Что касается “расовости”, которая всех волнует. У нас в партийной программе есть блок о гражданстве, где мы излагаем наше понимание украинской нации, кто в неё может входить, а кто нет, и этнический фактор там не предусмотрен.

У наш час у США набрав обертів так зв. “грандіозний націоналізм”. Для “грандіозного націоналізму” не важлива етнічна приналежність, мова, культура, а лише поверхова механічна схожіть на образ білої людини. Навіть особа, що насправді належить до семітів, угро-фінів, але фізично схожа на так зв. білих, – буде прийнята до спільноти таких “націоналістів”. Насправді “грандіозний націоналізм” ще один прояв мультикультуризму з тією відмінністю, що туди не входять осіби з темнішою шкірою. Особи з темнішою шкірою об`єднуються у власний мультикультурний табір незалежно від національності і етносу. Тобто, один мультикультурний табір, де не поважають традицію, мову, етнос, проти аналогічного мультикультурного табору. “Грандіозний націоналізм” називають ще поверховим націоналізмом. Він має багато ознак цивільного націоналізму (та ж сама політична нація). Якщо коротко і щоб всім було зрозуміло…

Також ідеологи сучасного західного націоналізму виділяють етнічний націоналізм. Це націоналізм покликаний захищати права та розвиток певної етнічної групи, з її традиціями, історією, мовою і всіма культурними надбаннями, які склались протягом довгих віків, ба навіть тисячоліть, як є у випадку з українцями-русичами. Цей націоналізм є справжнім націоналізмом і саме такий націоналізм завжди був притаманний українцям.

Білецький, начитавшись нових модних мультикультурних віянь, напевне вирішив “просвітити матір соврємєнними вогнями”, як писав Т.Г. Шевченко. Вирішивши начхати на мову, культуру, кровну спорідненість. То ж від Білецького, як дуже прогресивного вождя, не варто очікувати захисту інтересів Української Нації, а варто чекати побудови мультикультурної спільноти. Звичайно запит на подібне є від нащадків “совків”, що виросли в російськомовному середовищі та не змогли або не захотіли інтрегруватися в Український Національний Організм. Це буде організована альтернативна, переважно російськмовна спільнота, що буде конкурувати з Українським Національним Організмом за територію ресурси та впливи. Це несе велику небезпеку для України, бо може активно допомагати вимити український зміст з великої частини населення (((:

2023734

 

Поділитися