• Home »
  • Корисно знати »
  • УКРАЇНСЬКА КУМЕДІЯ НАД ЯКОЮ СМІЮТЬСЯ В США: 13 адміралів на 2 бригади кораблів ВМС! :-))

УКРАЇНСЬКА КУМЕДІЯ НАД ЯКОЮ СМІЮТЬСЯ В США: 13 адміралів на 2 бригади кораблів ВМС! :-))

Основа морської компоненти Військово-морських сил це 2 Бригади надводних кораблів. 1-ша і 5-та. До окупації Криму 1-ша Бригада базувалася на Севастополь, і мала більш “пошуково-ударні функції”, а 5-та (з базуванням на Новоозерне (оз. Донузлав) десантно та мінно-тральну специфіку.

Після здачі Криму корабельне ядро (окрім Сагайдачного) лишилося за Росією, а нам передали в більшості старі та малоефективні кораблі та катери. Однак, від того що кораблів немає струкрута надводних сил не змінилася: у Західній ВМБ тепер базується 1-ша Бригада НК, а в Очакові (Південна ВМБ) 5-та Бригада.

На сьогодні 1-ша Бригада має у своєму складі (в дужках рік зачислення до складу ВМФ СРСР або ж ВМСУ):
1. Фрегат Гетьман Сагайдачний (флагман ВМС, 1993 року);
2. Навчальний корвет “Вінниця” (технічно не боєготова, 1976 року);
3. Ракетний катер Прилуки (вже з пів року знаходиться у доку в Миколаєві, проблеми з корпусом, також відсутні ракети П-15М які всі лишилися у Криму, 1980 року);
4. Судно розмагнічування “Балта” (не бойовий, доозброєний кулеметами, 1987 року);
5. Водолазне судно “Почаїв” (не бойове, доозброєне кулеметами, 1975 року);
6. 2 арт катери АК-01 “Рівне” та Ак-02 (озброєні 2 кулеметами, 1975 та 1973 років);
7. Морський буксир “Ковель” (не бойовий, доозброєний кулеметами, 1965 року);
Середній вік від моменту вступу до строю – 38 років (!!!). Тут краще дивитись фото… Вони йдуть в хронологічній послідовності.
5-та Бригада складається з:
1. Середнього десантного корабля “Кіровоград” (1971 року);
2. Десантного катера “Сватове” (без озброєння, 1979 року);
3. Малого розвідувального корабля “Переяслав” (1987 року);
4. Рейдового тральщика Генічеськ (найменший з усіх типів тральщиків, 1985 року);
5. Арт катер Ак-03 (озброєний 2-ма кулеметами, 1970-х років);
6. Морський буксир “Корець” (не бойовий, доозброєний кулеметами, 1973 року);
Середній вік – 38 років, при нормі служби біля 20-ти років.

Що маємо у підсумку? У надводних сил ВМС відсутні протикорабельні ракети; на всі кораблі 1 ЗРК (одноканальна Оса-МА2 на Сагайдачному), торпеди є лише на Сагайдачному (Вінницю не рахуємо як технічно не боєготову). Сучасних РЛС, систем висвітлення надводної обстановки, засобів РТР чи РЕБ немає. ВСІ кораблі та катери технічно зношені, морально застарілі, лише одиниці з них варто модернізованувати… Інші просто будуть списані у найближчі роки.

Тепер про управління. Кожна Бригада має у своєму штаті декілька капітанів 1-го рангу (полковники), у яких є заступники і начальники служб (капітани 2 і 3 рангу)… Близько 40 людей вцілому на кожну Бригаду мають керувати декількома кораблями та катерами… Які не здатні вести бойових дій в морі. До прикладу, управління ВМС Норвегії складає 37 осіб – а це ВМС де є і підводні човни, і надсучасні кораблі та катери, які мало не потужніші Чорноморського флоту Росії!

Наскільки виправдано мати цілі 2 Бригади надводних сил, якщо вони не спроможні виконувати бойові завдання? Наскільки виправдано мати стільки управлінських та штабних ланок? Можливо, щось пора об’єднувати а збережені кошти витратити на оновлення корабельного складу, соціальну допомогу офіцерам та контрактникам, розвиток інфраструктури? Люди які служать на цих кораблях з усіх сил намагаються підтримувати їх технічний стан, за свої кошти ремонтую, фарбують, завдяки волонтерам купуються навігаційні РЛС, засоби зв’язку, інше необхідне обладнання…
Я точно знаю, що не я і не ми маємо то вирішувати, а професійні офіцери ВМС та західні радники союзників, а для того щоби реформи почали відбуватися має пройти оновлення ВМС – підписуй петицію та розшарюй інформацію!!
https://petition.president.gov.ua/petition/20913

P.S. Вся інформація отримана з: Вікіпедії, сайту http://www.vmsu.info/, профільних форумів (А-база, Міл портал, Воєнно-історичний форум), сайту Міністерства оборони, публічних сторінок у соцмережах відомств.
P.P.S. Для тих хто думає що ми далекі від “заліза” і внутрішніх розкладів ВМС – все ми чудово знаємо і розуміємо. Нас підтримують десятки офіцерів штабу, корабелів, береговиківів які чесні і достойні, які не бояться перевірок ібо їх немає що приховувати!
#ТребаФлот #ГетьГайдука

19.02.2016

‘„‡Ú `√ÂÚÏ‡Ì —‡„‡È‰‡˜Ì˚È`

Поділитися