• Home »
  • Корисно знати »
  • Тимошенко на РНБО щодо Криму в лютому 2014 року вимагала залишити армію в казармах…

Тимошенко на РНБО щодо Криму в лютому 2014 року вимагала залишити армію в казармах…

РНБО в лютому 2014 року прийняла рішення не робити нічого у відповідь на захоплення Росією Криму. Аргументи надійшли з боку західних партнерів і Юлії Тимошенко.

На засіданні РНБО 28 лютого 2014 року щодо Криму за введення воєнного проголосував лише один Олександр Турчинов, який був на той час спікером Верховної Ради і виконував обов’язки президента.

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яка також була присутня на засіданні, хоча і не була членом РНБО, виступала категорично проти.

Згідно стенограмі засідання РНБО, оприлюдненій на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, Турчинов поставив на голосування рішення РНБО про введення військового положення.

“Хто “за”? Зрозуміло. “За” – один Турчинов. Це означає, що рішення не прийнято”, – йдеться в стенограмі.

“Нам потрібна повна мобілізація, необхідно негайно почати кидати війська, які є в наявності з Центру і Заходу на Схід і Південь. Це необхідно”, – заявив Турчинов.

Згідно з документом, на засіданні РНБО перед цим голосуванням відбулася словесна перепалка між Турчиновим і Тимошенко.

“Ніякого воєнного стану і активізації наших військ. Ми повинні стати найбільш мирною нацією на планеті, просто вести себе як голуби миру”, – заявила Тимошенко.

“Жоден танк не повинен покинути казарму, жоден солдат не повинен підняти зброю, тому що це означатиме поразку”, – сказала вона.

При цьому екс-глава СБУ Валентин Наливайченко на засіданні РНБО заявив: “Інформація, яка надходить по нашим каналам, повністю підтверджує готовність Росії до введення військ, які концентруються уздовж нашого кордону. І американці, і німці – всі в один голос просять не починати будь-які активні дії, тому що за даними їх розвідок Путін використає це для початку широкомасштабного сухопутного вторгнення”.

Нагадаємо, що після засідання 28 лютого 2014 року Олександр Турчинов заявив, що в Криму відпрацьовується сценарій, який повністю аналогічний абхазькому, коли, спровокувавши конфлікт, починається анексія території. Російська Федерація, заявив він, почала “неприкриту агресіюпроти нашої країни”.

15.12.2018,

F67CFC7E-5282-42AB-9A85-148076D2D3E3_w1023_r1_s

 

Поділитися