The Sunday Telegraph: ПУТІНА судитимуть у США

Відносно Путіна готується позов у ​​справі про малайзійський лайнер, збитий  російськими військами над східною Україною, пише The Sunday Telegraph. Британські юристи готують колективний позов, який збираються подати в США. Крім Путіна, в число відповідачів можуть увійти високопоставлені російські військові, а також путінські наближені. Позов завдасть ще більшої шкоди відносинам між Путіним та Заходом, але політики безсилі йому запобігти.

Представники юридичної фірми Мак-Кью і партнери минулого тижня літали в Україну, щоб обговорити нюанси подання позовної заяви. Сім’ї загиблих зможуть приєднатися до позову. Позов неминуче підкреслить роль, яку Росія грає у військових діях проти України. Представник Макку & Партнери заявив, що відповісти перед законом повинні не тільки «сепаратисти, яких підозрюють у запуску ракети по рейсу МН17, що призвів до загибелі сотень невинних жертв, але й ті держави, особи і компанії, які надали їм фінансову і матеріальну підтримку».

Цивільний позов від імені жертв буде навіть більш небезпечним для Путіна, ніж офіційне розслідування. У цивільній справі доказова база може бути меншою, ніж у кримінальній, тому вищих кремлівських чиновників, включаючи Путіна, можна притягнути до відповідальності, навіть якщо вони уникнуть критики в офіційному розслідуванні.

Збиток, пред’явлений Путіну, може становити сотні мільйонів фунтів, можливо більше, якщо американський суд визнає претензії обгрунтованими, то це може призвести до заморожування зарубіжних активів Путіна і його наближених, якщо не буде виплачена компенсація збитку. Раніше фірма Mccue & Партнери подавала позови до США проти лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

26 липня 2015 року представник Білого Дому Джош Ернест заявіл, що США вважають Путіна винним у загибелі екіпажу і пасажирів малайзійського авіалайнера. «Ми знаємо, що лайнер авіакомпанії Malaysia Airlines був збитий ракетою, випущеною із землі. Ракета була випущена з території, яка контролюється сепаратистами, де українці не управляли протиповітряними системами в той момент », – зазначив Ернест.

30.12.2015

arest_putina_sud

Поділитися