СТАЛО ВІДОМО ПРО ЩО ГОВОРИЛИ ВОЛКЕР ТА СУРКОВ …

Неприємний подарунок Москва отримала від Вашингтона під час проведення переговорів Волкера і Суркова в Дубаї. Сам діалог, як зазвичай, виявився марним, однак небезрезультатно, як багато хто вважає.

Що обговорювалося на цій зустрічі?

Україна – частково.

Головне про  що йшлося  – імена тих, хто з’являться в Кремлівському доповіді. Також в Кремлі хотіли зрозуміти, наскільки далеко влади США можуть піти в питанні стримування Росії.

Москва  отримала досить жорстку відповідь і погодилася (втім, погодитися – не означає втілити) на  розміщення миротворчої місії ООН на Сході України.

Втім, найбільш серйозним ударом для російського керівництва став документ з помітною назвою “Кремлівський доповідь”. Незважаючи на критику про так званому зрадництві з боку американської Адміністрації українських інтересів, про неспроможність доповіді, скажемо одне: цей документ, судячи з реакції Кремля, гірше будь-яких санкцій. Прямо так і хочеться сказати: далі – буде.

Список з наближених до Путіна осіб – чиновників і олігархів, – не має нічого спільного з Україною.

Він був опублікований в зв’язку з законом – “Актом про протидію супротивникам Америки шляхом введення санкцій”. Це – відповідь Вашингтона на втручання Москви у вибори 2016 року.

Далі, документ поки не несе ніякої юридичної сили, однак він завуальовано є прямою загрозою, висловленої на адресу Кремля – “чорною міткою”.

Американці передають чіткий сигнал: якщо Москва захоче і далі проводити агресивну гібридну політику щодо США і країн-партнерів (наприклад, держав – членів ЄС) або створювати, спонсорувати небезпечні режими (КНДР), то частина людей з “Кремлівського доповіді” перейде до списку санкцій лист.

Є ще один важливий момент: існування засекреченої частини документа. Ніхто, крім обмеженого кола осіб, не знає, чиї прізвища виявилися в цьому таємному списку, про що взагалі там йдеться. І це викликає явну заклопотаність в Кремлі, який звик мислити категоріями “діючий зрадник” – “майбутній зрадник”.

Примітно, що в списку опинилися як олігархи, так і силовики – два стовпи путінського режиму. Причому останні – куди більш впливовою перших. Уявіть на хвилину ситуацію, що американці раптом взяли й перенесли частину внесених в документ осіб до списку санкцій. Що тоді почнеться? Це буде справжня боротьба кланів, що підкріплюється посилюється (вже зараз) конфліктом силових відомств.

Путін це добре розуміє, раз вирішив відразу сказати, що Росія не буде відповідати на дії США, а навпаки, спробує налагодити з ними співпрацю.

01.02.2018.

https://prefiks.win/2018/02/01/3856kozak/

original

Поділитися