СЬОГОДНІ, ПІСЛЯ ПРАЦЬ РЕЗУНА, ЦЕ СТАЛО АБСОЛЮТНО ЗРОЗУМІЛО…

Сьогодні деякі сміються, коли читають, що “німецький солдат не дозволив, щоб Європа стала більшовицькою “. Однак якби ми не билися на Сході, багато хто з тих, хто, починаючи з 1945 року, нас критикує і вважає війська СС злочинною організацією, не мали б можливості розкрити свої таланти. Найімовірніше, їх просто не було б, а якби вони й жили, то низько вклонялися б всемогутнім володарям більшовизму під загрозою важкої роботи в каменоломнях поблизу Верхоянська.
Ясно, що стрімкий похід радянських армій до серця Європи був величезною загрозою не тільки для народів старого континенту, але також для Великобританії і Сполучених Штатів. Запізнілі одкровення британського прем’єр-міністра є достатнім доказом цього. Генерал Гудеріан, начальник Генерального штабу сухопутних військ, заявив мені, що на початку лютого 1945 року Вермахт був ще в змозі завдати тяжких і дошкульних ударів по радянським арміям, тили яких виявилися дуже розтягнуті, але за умови, що західні держави надали б Вермахту свободу дій на сході. Цього не сталося.
Тоді я познайомився з генерал-полковником Лотаром Рендуліцем. Він командував групою армій «Південь» і в кінці війни захищав Центральну Австрію до кордону з Чехословаччиною від ударів Червоної Армії.
Генерал-полковник Рендуліц був істориком і хотів не просто писати історію, а й творити її. Після смерті Гітлера він сподівався, що чотирьом арміям під його командою вдасться не тільки зупинити марш військ Малиновського і Толбухіна на захід, а й відкинути їх за Дунай. Тому він відправив парламентаря, який представив командиру 2-го корпусу американської армії генерал-майору Уолтану Г. Уолкеру свою декларацію:

  1. Навіть якщо в Сполучених Штатах вірили, що в 1941 році Німеччина загрожувала Америці, необхідно визнати, що ця загроза вже не існує.
    2. Гітлер мертвий; німецькі армії ведуть свої останні бої, а західні союзники не можуть не погодитися, що головною загрозою в Європі, і не тільки в ній одній, є більшовизм.
    3. Перед такою загрозою всі держави, повинні проявити солідарність .

Рендуліц звернувся з проханням до генерала Уолкера, щоб той дозволив резервним німецьким частинам пройти через його позиції з метою посилення німецьких армій на Сході і проведення ними контрнаступу.
Генерал Уолкер відповів саркастично і негативно. Ініціатива Рендуліца випередила на чотири роки виникнення НАТО (North Atlantic Treaty Organization), створеного в Вашингтоні лише в квітні 1949 року .

(С) Отто Скорцені

Андрій Чорний

2595234

Поділитися