Наливайченко: Турчинов знищив всі документи про Могилевича

Всі документи, які стосувалися виведення величезних сум з українського бюджету і до яких причетний Семен Могилевич, були знищені в 2005 році Турчиновим.

Про це в інтерв’ю “Главреду” сказав голова політради “Нашої України”, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

“Я можу відкрити одну таємницю. У кінці травня 2006 року Президент Ющенко, перевівши мене в СБУ, одразу поставив завдання з’ясувати і доповісти про зв’язки Могилевича у українському політикумі і бізнесі. Підтверджую, що всі документи, що стосуються виведення з бюджету України мільярдних коштів за тіньовими схемами, в яких брали участь злочинні угруповання, до яких причетний Могилевич, і ЄЕСУ з української сторони, були знищені ще в 2005 році “, – сказав Наливайченко.

У 2005 році Службою безпеки України керував Олександр Турчинов.

За словами Наливайченка, значну частину документів вдалося відновити буквально за два роки.

“До кінця 2008 року я особисто відповідав за співпрацю СБУ з різними іноземними спецслужбами, результатом якої стало відновлення на 70% документів у так званій справі Могилевича”, – сказав Наливайченко.

“Я дав вказівку затримати Могилевича у разі перетину ним українського кордону. Наші іноземні партнери теж були готові до таких дій. Ми цілком розуміли, що ключовим елементом у разі його затримання було б з’ясування додаткових обставин кримінальних оборудок у газовій сфері, до яких були причетні українські чиновники. Він би став неоціненним джерелом інформації “, – сказав екс-глава СБУ.

Наливайченко також зазначив, що в ході відновлення документів по “справі Могилевича” СБУ вдалося запобігти створенню ще одного газового посередника.

Як повідомлялося, в доповіді за квітень 2006 року посла США в Україні за підсумками його зустрічі з тодішнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, який опублікований на Wikileaks і на сайті “Русский репортер”, йдеться, що Луценко в 2006 році одержував доручення від Генеральної прокуратури заарештувати найближчих соратників лідера БЮТ Юлії Тимошенко – Турчинова і Андрія Кожем’якіна в рамках розслідування справи зі знищення в СБУ “справи Могилевича”.

“Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив послові 14 квітня, що генеральний прокурор наказав йому заарештувати важливих політиків з Блоку Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем’якіна за нелегальне знищення документів Служби безпеки України, що стосувалися січневого газового договору з Росією і справи Семена Могилевича, постаті, пов`язаної з організованою злочинністю “, – зазначається в документах.

https://www.segodnya.ua/politics/power/nalivajchenko-podtverdil-chto-turchinov-unichtozhil-dokumenty-o-mohileviche.html

07.12.2010.

20557

Поділитися