ІЗРАЇЛЬ ДЛЯ ЖИДІВ!

Ізраїль підписав з Руандою угоду, в рамках якої   держава отримало право депортувати туди африканських нелегалів, в тому числі і без їх згоди.

За договором, Ізраїль заплатить Руанді 5000 доларів за кожного прийнятого мігранта. Крім того, кожен депортований перед відправкою отримає на руки 3500 доларів і квиток в одну сторону.

Правозахисні організації засудили угоду, яке, на їхню думку, суперечить статуту ООН, а також істотно погіршить рівень життя громадян Еритреї та Судану, коли вони будуть депортовані з Ізраїлю до Руанди.

Президент академічного центру “Рупіна”, професор, дослідник Африки і питань імміграції Гіла Цабар розповіла, що провела дослідження доль людей, які були раніше вислані з Ізраїлю до Руанди. Вона стверджує, що результати повинні стурбувати владу  держави.

Професор відзначає, що в Руанді  немає програм підтримки новоприбулих, вони не знають мови, не можуть влаштуватися на роботу і стикаються з великими труднощами в пошуку житла. Цабар закликає звернути увагу, що в Руанді немає організацій, як в Ізраїлі, які б надавали допомогу депортованим африканцям. Професор вважає, що Ізраїль відправляє людей в економічно слабку країну і кидає їх там напризволяще.

Нарешті, Цабар зазначає, що вона опитала масу людей в Руанді, які покинули Ізраїль за власним бажанням. Вони розповіли їй, що гроші, отримані в аеропорту, стали причиною небезпеки для їхнього життя в Руанді, а не допомогою, як вони припускали.

“Я вважаю, що Руанда хоче отримати гроші, але не хоче людей. Ясно, що в наявності торгівля людьми“, – резюмує Гіла Цабар.

На пленарному засіданні кнесету в понеділок, 11 грудня, у другому і третьому читанні був затверджений закон про запобігання нелегальній імміграції. Відповідно до рішення парламенту табір тимчасового утримання “Холот” в Негеві буде закритий через 3 місяці. Нелегали, які не покинуть Ізраїль за власним бажанням, будуть поміщені під варту в тюрму “Сааронім”.

Закон продовжив на три роки термін дії інших процедур і заходів щодо незаконних мігрантів.

В обгрунтуванні закону зазначено, що, за офіційними даними, за 10 років в Ізраїлі були затримані 60.000 нелегалів. В даний час на території країни знаходиться 40.000 незаконних мігрантів з Африки (переважно з Судану та Еритреї), не рахуючи дітей, народжених уже в Ізраїлі.

Раніше агентство ООН у справах біженців (UNHCR) піддав різкій критиці Ізраїль за намір закрити табір “Холот” в Негеві і депортувати їх мешканців африканських нелегалів в Руанду.

У заяві UNHCR висловлюється глибока стурбованість з приводу планованої депортації громадян Еритреї та Судану, а також підкреслюється, що Ізраїль несе відповідальність за долю цих людей. В ООН також дали зрозуміти, що надають допомогу в перебуванні нелегалів (в заяві вони називаються “біженцями”, хоча подібний статус не підтверджений) в Ізраїлі. Яку саме – не уточнюється.

У UNHCR нагадали, що з 2013 по 2017 рік з Ізраїлю були вислані за програмою “добровільну депортацію” близько 4000 ерітрейців і суданців. Переважно в Уганду і Руанду. Однак, за даними UNHCR, вони там не прижилися і намагалися нелегально проникнути до Європи.

Lena Kucher

16.12.2017.

Без названия

Поділитися