ІНТЕР та … мабуть 112 продовжують залишатися російськими каналами…

Обсяги трансляції україномовного контенту (і прирівняного до такого) на телеканалах за рік дії мовних квот у середньому становили 98%, що на 23% перевищує встановлені квоти, повідомив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.

При цьому, за словами член Нацради з питань телебачення Сергія Костинського, Найбільший обсяг передач російською мовою показали телеканали “Інтер” та “Індиго” – по 63%… Невже 112 вкладається  у квоту?  :))

“У перехідний період усі телеканали виконують умови закону. У середньому частка передач, що формально підпадають під обсяги передач державною мовою (зокрема передач власного виробництва російською мовою) становила 98%. Водночас середній показник фактичної частки української мови на телеекранах дорівнює 86%. Закон же вимагає 75%”, – сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Він зазначив, що до фактичного обсягу державної мови в телеефірі Нацрада зараховувала лише україномовні передачі і фільми, які повністю озвучені або дубльовані державною мовою; україномовні фрагменти закадрового тексту, рекламу, анонси; а також частку української мови в білінгвальних передачах.

Ю.Артеменко також зазначив, що за час дії квот на обов’язкове звучання державної мови в телеефірі істотно збільшилася кількість телепередач власного виробництва – до 100%. Він також спрогнозував, що середня частка української мови на кінець року в ефірі національних телеканалів може досягти 100%.

За даними Нацради, 100% середня і фактична частка української мови – в ефірі дитячих телеканалів. При цьому в ефірі інформаційних телеканалів середня частка української мови становила 99%, фактична – 95%. В ефірі пізнавальних середня частка становила 100%, фактична 82%; в ефірі інформаційно-розважальних середній показник 92%, фактичний – 73%, в ефірі розважальних телеканалів середня частка української мови в ефірі становила 98%, фактична – 80%.

В ефірі телеканалу “UA: Перший” російськомовні передачі не були зафіксовані.

За словами Ю. Артеменка, моніторинг охопив мовлення 36 загальнонаціональних супутникових телеканалів протягом 6 тижнів, а загальний час моніторингу становив 6 тис. годин ефірного часу.

Він також зазначив, що в планах Нацради – завершити моніторинг 210 регіональних і місцевих телеканалів на 19 тис. годин ефірного часу. А в 2018 році також заплановано 3 хвилі такого моніторингу загальним часом понад 57 тис. ефірних годин.

За умовами українського законодавства, квоти україномовного контенту в ефірі телеканалів повинні становити не менше 75% загального ефірного часу, під час перехідного періоду до україномовного контенту прирівнюються власний і національний ТВ-продукти.

Як повідомлялося, обсяги трансляції україномовних пісень на радіостанціях за рік дії мовних квот в середньому становили 38%, що на 13% перевищує встановлені квоти, а обсяг ведення передач українською мовою становив 85% ефіру, що перевищує відповідні квоти на 35%.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/472914.html

26.12.2017.

45dc21d255d31df295a0bcd9e757f7991746762b

Поділитися